Pokażmy, że wszyscy chcemy ekstraligi

logo_ckmwlokniarz

We Włókniarzu doszło do znaczących zmian, właścicielem większościowego pakietu akcji została firma K.J.G. Company, wieloletni prezes Marian Maślanka zapowiedział, że w najbliższym czasie złoży rezygnację z pełnionej funkcji. Cel nadal pozostaje jednak ten sam – pozyskanie licencji na starty w ekstralidze w sezonie 2012.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nowi, większościowi udziałowcy wyłożyli środki, które pozwoliły zamknąć ciągnącą się sprawę podpisania kontraktu z Grigorijem Łagutą oraz gwarantują spłatę reszty długów klubu.

To podstawa do uzyskania licencji, co jest w tej chwili głównym i tak naprawdę jedynym celem starań ludzi nowych w klubie i prezesa Maślanki, który zadeklarował daleko idącą pomoc.

Do tego, abyśmy mieli w Częstochowie żużel na najwyższym poziomie, oprócz pieniędzy i ciężkiej pracy, potrzebna jest jednak jeszcze zgoda i współdziałanie wszystkich, którym na czarnym sporcie w mieście zależy. Mowa o Władzach Samorządowych, Stowarzyszeniu Włókniarz, Kibicach, Sponsorach.

Dalsze kłótnie i podziały mogą znacznie utrudnić, a nawet uniemożliwić zrealizowanie ambitnych planów. Dlatego chcemy skupić się na przyszłości. Pierwsze kroki zostały poczynione, przedstawiciele Spółki i Stowarzyszenia zadeklarowali współpracę. Tylko tak – pokazując tym, którzy o licencji dla Włókniarza będą decydowali, że w Częstochowie ekstraligi chcą dosłownie wszyscy – przekonamy ich do podjęcie pozytywnej dla klubu decyzji.

Liczymy także na kibiców. Na ich cierpliwość – zmiany we Włókniarzu będą trwały jakiś czas i wyrozumiałość.

Czekamy na sponsorów – tych, którzy wierni byli klubowi od zawsze i tych, którzy z różnych względów od Włókniarza się odsunęli.

Mamy nadzieję, że to co dzieje się docenią także Władze Częstochowy. Włókniarz bez względu na to czy jako stowarzyszenie czy spółka jest przecież jednym z symboli i częścią historii tego miasta.

Podkreślmy jeszcze raz: w najbliższym czasie wszystkie siły w klubie skierowane zostaną na walkę o licencję. Inne sprawy – choć przecież bardzo istotne – zostaną trochę na drugim planie. Oczywiście będą toczyły się rozmowy z zawodnikami, z kandydatami do roli trenera czy menedżera, ale to wszystko trochę w cieniu tego co najważniejsze…

Piotr Toborek

Zobacz także:

Komentarze kibiców (10)

 1. ckm robert pisze:

  Witam
  Mam nadzieje ze będzie tylko lepiej a marian i tak zostaje w klubie

 2. Manfred pisze:

  chcemy ekstraligi! Ja proponuje nawet dużyyy kredyt zaufania! Ale cos te długi nie maleją, czas ucieka, a w PZMocie osoby chyba nam nieprzychylne! Bedzie cięzko, ale trzymam kciuki!

 3. grzela23 pisze:

  W końcu ktoś mądry i WRESZCIE Maślankę odsuną od prezesury najwyższy czas żeby włókniarz miał kogoś mądrego i osiągał czego chce. SPONSORZY WRACAJCIE I POKARZCIE ŻE WAM TEŻ ZALEŻY NA DOBRO KLUBU MORZE W KOŃCU POKARZEMY NA CO NAS STAĆ.GRATULUJE

 4. Waldus pisze:

  Panie Piotrze dlaczego ta informacja nie pojawila sie na profilu FB ? Czy synchronizacja publikowania oficialnych informacji zostanie zachowana ? Czy jednak ograniczy sie do komunikatow tylko na stronie oficialnej ? Pozdrawiam

 5. mariok pisze:

  kjg wielkie dzieki , ckm wierze ze wszystko bedzie gites

 6. Dudus pisze:

  Witam.
  To juz jest jakas masakra po co to gadanie w ponidziałek kontrakt z Griszą spłacamy zaległosci……..!!!!!!!A tu co ….znowu pokazmy na co NAS STAC…..!!!!!!29 OGŁOSZENIE TERMINAZA A MY DALEJ 800TYS!!!!!CIENKO WIDZĘ TĄ LICENCJĘ

  • connexxion pisze:

   No właśnie, nowi sponsorzy mieli spłacić długi.
   Jakoś ciężko to idzie nowym akcjonarjuszom.
   Większość klubów buduje składy a tutaj cisza.
   Nawet jeżeli uzyskają licencję to w tym czasie
   braknie zawodników, a z samym Łagutą nic niezdziałają.
   Szukać trzeba sponsorów z poza miasta i to dużych sponsorów.

 7. bombell1946 pisze:

  Mam pytanie – co z wolontariatem?

Dodaj komentarz