Z Wrocławiem na początek

wazne_dymek_jaroslaw2

Włókniarz Częstochowa ustalił terminy treningów punktowanych. Naszymi rywalami w meczach sprawdzających formę będą zespoły z Wrocławia, Łodzi, Rybnika i Tarnowa. Na pierwszy ogień skonfrontujemy się z Betard Spartą Wrocław.

Pojedynki kontrolne rozpoczniemy 17 marca, kiedy to zmierzymy się z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska. Na razie nie ustalono, który zespół będzie gospodarzem tej rywalizacji. Wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych. - Ustaliliśmy z Piotrkiem Baronem (menadżer Betard Sparty – dop.red.), że zdzwonimy się około 10 marca i zdecydujemy, czy pojedziemy w Częstochowie, czy we Wrocławiu – poinformował menadżer naszej drużyny, Jarosław Dymek. W przeciwieństwie do pozostałych rywali, z Betard Spartą zmierzymy się raz.

Informowaliśmy już, iż 24 i 25 marca spotkamy się na treningu punktowanym z Orłem Łódź. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Tydzień później, bo 31 marca i 1 kwietnia, tradycyjnie już pojedziemy w meczach kontrolnych przed sezonem z zespołem z Rybnika. W tym przypadku znamy już gospodarzy. W sobotę, 31 marca, ekipy stawią się w Częstochowie, natomiast następnego dnia w Rybniku.

Ponadto zaplanowaliśmy konfrontację z drużyną Tauron Azoty Tarnów. Nie zdecydowano się jednak na żadne konkretne daty, ponieważ wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Kierownictwa obu zespołów deklarują, iż chcą wyjechać na tor, jak najszybciej będzie to możliwe. - Może być więc tak, że terminy treningów z Tarnowem podamy na dwa, trzy dni wcześniej i niewykluczone, że będzie to środek tygodnia. Obecnie zima zaczyna dawać się coraz mocniej we znaki i nie wiadomo, jak długo taka sytuacja będzie się utrzymywać – wyjaśnił Jarek Dymek.

Reasumując, naszą waleczną ekipę czeka co najmniej pięć treningów punktowanych, a jeżeli wszystkie plany pójdą pomyślnie, to biało-zieloni skonfrontują formę z rywalami z innych ośrodków siedmiokrotnie. Do finiszu przedsezonowych przygotowań nasi jeźdźcy podchodzą bardzo poważnie. - Chciałbym sprawdzić jak największą liczbę zawodników. Obecnie w składach jest więcej Polaków, więc o ich obecność zdecydowanie łatwiej. Aczkolwiek jestem w stałym kontakcie z zawodnikami zagranicznymi i wiem, że bardzo solidnie i sumiennie pracuje Chris Harris. Anglik chce stawić się na wszystkich naszych treningach punktowanych, ale z powodu Grand Prix Nowej Zelandii nie będzie to możliwe – oznajmił menadżer Lwów.

Plan sparingowy Włókniarza:
17.03 – Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław (gospodarz do ustalenia)
24-25.03 – Włókniarz Częstochowa – Orzeł Łódź (gospodarze do ustalenia)
31.03 – Włókniarz Częstochowa – ROW Rybnik
01.04 – ROW Rybnik – Włókniarz Częstochowa
Włókniarz Częstochowa – Tauron Azoty Tarnów (terminy do ustalenia)

Zobacz także:

Komentarze kibiców (4)

 1. adrian92152 pisze:

  oj mecz z lesznem może być ciężki

 2. griszka pisze:

  Właśnie zakupiłem karnet i już nie mogę się doczekać tych sparingów no i oczywiście wyjazdu do Leszna.
  09-04-12 WSZSYCY DO LESZNA !!!

 3. adrian92152 pisze:

  całkiem wymagający rywale

Dodaj komentarz