Pracowite dni przed zawodnikami Włókniarza

logo_ckmwlokniarz

Żużlowcy częstochowskiego Włókniarza nie próżnują i korzystają z pogody, która umożliwia rozegranie kolejnych treningów na owalu przy ulicy Olsztyńskiej. Najbliższe dni będą dla jeźdźców Lwów bardzo pracowite.

W niedzielę, wtorek i środę zawodnicy Lwów intensywnie trenowali na obiekcie przy ulicy Olsztyńskiej. Po okrążeniach przejeżdżanych w pojedynkę, w środę przyszedł czas na starty spod taśmy. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery pary i rywalizowali na dystansie dwóch okrążeń. Kolejne treningi zaplanowane są na czwartek i piątek. Na czwartkowych jazdach zabraknie Mirosława Jabłońskiego, który na ten dzień zaplanował wizytę u swojego mechanika. W piątek w Częstochowie pojawi się za to Daniel Nermark. Pewne jest to, że do końca miesiąca na treningach Włókniarza nie pojawi się Chris Harris, który przygotowuje się do pierwszego w tym sezonie turnieju z cyklu Grand Prix, który rozegrany zostanie w Nowej Zelandii. - W piątek na treningu pojawi się Daniel Nermark. Nie będzie za to Chrisa Harrisa, który ma na głowie Grand Prix w Nowej Zelandii, poza tym ściga się w lidze angielskiej. Jednak wyników z ligi angielskiej nie brałbym za wyrocznie. Tam jest inny świat, większość zawodników jest tam mało znanych, ale potrafią wygrywać biegi – przyznał Janusz Stachyra.

Dni poprzedzające pierwszy w tym sezonie ligowy mecz częstochowian będą dla nich nie mniej pracowite. Po weekendowych sparingach z Orłem Łódź zaplanowane są już kolejne zmagania. W środę młodzieżowców Włókniarza czeka jazda w półfinałach krajowych eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, a dzień później w Częstochowie ma odbyć się turniej par. W przyszłą sobotę i niedzielę Lwy zmierzą się w meczach sparingowych z drużyną z Rybnika. Najprawdopodobniej nie będzie to ostatni sparing z udziałem częstochowian. - W przyszły czwartek w Częstochowie zorganizujemy turniej par. Już nie ma takiej jazdy jak na pierwszych treningach. Pora już kończyć i wziąć się za normalne ściganie. W następną sobotę i niedzielę zmierzymy się z drużyną z Rybnika. Później poszukamy silniejszego sparingpartnera i sprawdzimy się z nim w Wielkim Tygodniu – powiedział dyrektor techniczny Włókniarza.

Plan treningów częstochowskiego Włókniarza:
22.03 (czwartek): trening 15:00 – 18:00
23.03 (piątek): trening 15:00 – 18:00
24.03 (sobota): sparing z Orłem Łódź w Częstochowie
25.03 (niedziela): sparing z Orłem Łódź w Łodzi
28.03 (środa): półfinały krajowych eliminacji IMŚJ w Krośnie i Gdańsku
29.03 (czwartek): turniej par w Częstochowie

Zobacz także:

Komentarze kibiców (1)

  1. prince96 pisze:

    Hej, nie wiecie, czy będą jakieś bilety na ten sparing ?

Dodaj komentarz