Pierwszy trening punktowany za nami, publiczność dopisała!

wazne_zawodnicy1

Nawet na twarzach właścicieli częstochowskiego klubu po sobotnim treningu punktowanym Lwów z Orłem Łódź dostrzec można było wielkie zszokowanie. Czym? Oczywiście frekwencją na trybunach Areny Częstochowa podczas wspomnianego wydarzenia. Z ręką na sercu, w imieniu wszystkich działaczy klubu przyznajemy – nie spodziewaliśmy się tego! Kolejnym powodem do zadowolenia dla nas to wynik – 58:32.

Lata poprzednie oraz doniesienia z innych stadionów w tym roku pozwoliły nam w pewnym stopniu oszacować liczbę fanów, która powinna zjawić się na sobotnim treningu punktowanym. Przygotowaliśmy programy, które jednocześnie stanowiły upoważnienie do wejścia na stadion. Część z nich odłożyliśmy dla posiadaczy karnetów, inną z kolei przeznaczyliśmy dla sponsorów, działaczy czy dziennikarzy. Z nadziejami przygotowaliśmy się na pierwszy wyścig w tym roku. Tymczasem otrzymaliśmy sporego pstryczka w nos, gdyż zainteresowanie kibiców przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Programy dodrukowywaliśmy nawet w trakcie zawodów, a przy głównej bramie, jedynym otwartym wejściu dla fanów, wytworzył się problem.

W tym miejscu wypada nam tylko posypać głowy popiołem, przeprosić kibiców i obiecać, iż więcej taka sytuacja się nie powtórzy. Jednocześnie prosimy też Was drodzy Kibice o, oczywiście w miarę Waszych możliwości, wcześniejsze przybywanie na trybuny w tym roku. Już bowiem dwie imprezy – prezentacja drużyny na hali Polonia oraz trening punktowany – pokazały, że najwyraźniej w Częstochowie ponownie rodzi się moda na Włókniarz, z czego jesteśmy z kolei niezmiernie dumni i Wam wdzięczni. Sytuacja z soboty uświadomiła nam, jak wielkie jest zapotrzebowanie na częstochowski żużel. Dla nas oznacza to tyle, że to, co robimy, jest słuszne i przynosi efekty. Nie ma nic piękniejszego dla nas, niż widok zapełnionych trybun kibicami. A tych na sobotnim treningu punktowanym z pierwszoligowym Orłem Łódź zjawiło się około 3 tysiące!

Kończąc temat organizacyjny, gwarantujemy, iż przy następnej okazji, czyli podczas treningu punktowanego z ROW-em Rybnik, będzie otwartych więcej bram wejściowych, a nad odpowiednim porządkiem zapanuje ochrona. Teraz czas skupić się na wydarzeniach, które działy się na torze. Zanim jednak o samych zawodach, słówko o nawierzchni. Na trybunach zdało się słyszeć głosy niezadowolenia. I słusznie, gdyż tego dnia częstochowski owal nie sprzyjał skutecznej i ciekawej dla oka rywalizacji. Prosimy mieć jednak w pamięci fakt, iż tor na stadionie przy ul. Olsztyńskiej 123/127 przeszedł niedawno poważną modernizację. Obecnie tor można porównać do świeżo opatrzonej rany. Potrzeba przede wszystkim czasu i jak najwięcej jazdy, aby nawierzchnia odpowiednio się ułożyła i ze sobą związała. Prosimy o cierpliwość, a gwarantujemy, że widowisko nadal będzie naszym znakiem rozpoznawczym.

W sobotę nasza drużyna łącznie zgromadziła 58 punktów. Zawodnicy zbytnio nie szarżowali, aczkolwiek zdarzyło się kilka upadków. Z torem bliżej zapoznał się m.in. Mirosław Jabłoński, ale na szczęście naszemu seniorowi nic poważnego się nie stało. Komplet 12-tu oczek zgromadził w naszym zespole Daniel Nermark, który jeździł po profesorsku. Był to jednocześnie najlepszy rezultat punktowy dnia. Z równie dobrej strony zaprezentował się nasz nowy nabytek, Grzegorz Zengota. “Zengi” wywalczył 11 punktów i bonus w czterech startach. Pozostali nasi jeźdźcy pojechali wedle oczekiwań. Najważniejsze tego dnia było sprawdzenie sprzętu oraz sama możliwość jazdy.

Jedynie wśród juniorów bez żadnych punktów trening zakończył Rafał Malczewski. 18-latek po zawodach nie miał wesołej miny i trudno mu się dziwić. Jest to bardzo ambitny zawodnik i jak każdy, chce wygrywać. W sobotę nie było mu to dane, ale, jak to mówią, „pierwsze śliwki robaczywki”. Dlatego “Komar”, nie łam się, głowa do góry i cytując Griszę Łagutę: „trzymaj gaz chłopaku!”

Orzeł Łódź – 32
1. Michał Szczepaniak – 8 (2,3,-,3)
2. Mariusz Fierlej – 4 (u,-,2,2)
3. Rafał Trojanowski – 3+2 (1,1*,-,1*)
4. Mateusz Szczepaniak – 5 (0,2,0,3)
5. Linus Sundstroem – 5+1 (2,1,-,2*,0)
6. Damian Adamczak – 3 (3,0,0,0)
7. Marcin Wawrzyniak – 2 (0,0,1,1)
8. Siemen Własow – 0 (0,u)
R1. Peter Kildemand – 2 (0,1,1)

Włókniarz Częstochowa – 58
9. Grigorij Łaguta – 8+2 (1,2*,3,-,2*)
10. Grzegorz Zengota – 11+1 (3,3,2*,3)
11. Mirosław Jabłoński – 9+1 (3,1*,3,2)
12. Rafał Szombierski – 6+2 (2*,2,2*,-)
13. Daniel Nermark – 12 (3,3,3,-,3)
14. Artur Czaja – 6+1 (2,0,1*,3)
15. Marcin Bubel – 3+1 (1*,1,1)
16. Rafał Malczewski – 0 (0,0)
17. Hubert Łęgowik – 3+1 (1,2*)

Bieg po biegu:
1. Adamczak, Czaja, Bubel, Wawrzyniak 3:3
2. Zengota, Mi.Szczepaniak, Łaguta, Fierlej (u) 4:2 (7:5)
3. Jabłoński, Szombierski, Trojanowski, Ma.Szczepaniak 5:1 (12:6)
4. Nermark, Sundstroem, Bubel, Wawrzyniak 4:2 (16:8)
5. Mi.Szczepaniak, Szombierski, Jabłoński, Kildemand 3:3 (19:11)
6. Nermark, Ma.Szczepaniak, Trojanowski, Czaja 3:3 (22:14)
7. Zengota, Łaguta, Sundstroem, Adamczak 5:1 (27:15)
8. Nermark, Fierlej, Bubel, Własow 4:2 (31:17)
9. Łaguta, Zengota, Kildemand, Ma.Szczepaniak 5:1 (36:18)
10. Jabłoński, Szombierski, Wawrzyniak, Własow (u3) 5:1 (41:19)
11. Zengota, Fierlej, Trojanowski, Malczewski 3:3 (44:22)
12. Mi.Szczepaniak, Jabłoński, Czaja, Adamczak 3:3 (47:25)
13. Ma.Szczepaniak, Sundstroem, Łęgowik, Malczewski 1:5 (48:30)
14. Czaja, Łęgowik, Wawrzyniak, Adamczak 5:1 (53:31)
15. Nermark, Łaguta, Kildemand, Sundstroem 5:1 (58:32)


Zobacz także:

Komentarze kibiców (15)

 1. Davvids pisze:

  E tam juniorzy. Rozjeżdżą się albo nie. Byle tylko tor był SPRZYJAJĄCY DO WALKI… Trzymamy za słowo! ;-)

 2. przemekkostrzewa09 pisze:

  podstawowy skład Włókniarz Częstochowa na sezon 2012
  1.Grigorij Łaguta
  2.Grzegorz Zengota
  3.Chris Haris
  4.Mirosław Jabłoński
  5.Daniel Nermark
  6.Artur Czaja
  7.Hubert Łęgowik
  Kto się ze mną zgadza ?

 3. jasfun pisze:

  Witajcie, moim zdaniem jeżeli chodzi o juniorów ciężko mówić o postępach bo chłopaki dopiero zaczynają jeździć w tym sezonie:) czas pokaże jak przepracowali zimę. Póki co trzeba się cieszyć z dobrej postawy naszych seniorów.
  Dwa mecze wygrane oby tak przez cały sezon:D:D:D

  • Faja pisze:

   Tylko, że patrząc takim tokiem rozumowania to np. Zmarzlik, Gomólski czy Dudek też dopiero zaczynają jeździć, a zobaczmy jaki prezentują poziom na swoich torach. Nasi nie potrafią sobie radzić na naszym owalu, a co dopiero na wyjazdach. Liczę, że Czaja coś poprawi w sprzęcie bo starty OK tylko bardzo wolny był.

 4. dj_kazik pisze:

  Moj skład na tą chwilę: 1 Łaguta 2 Zengota 3 Harris 4 Jabłoński 5 Nermark 6 Czaja 7 Bubel
  Mam prośbę nigdy wiecej nie dopuście do glosu tego spikera nawet go na stadion nie wpuszczajcie aby nikomu do glowy nie przyszło dać mu mikrofon Porażka=Spiker

 5. matiz91 pisze:

  no niestety juniorzy będą naszą bolączką i w tym sezonie, o ile Czaja prezentuje jakiś poziom (tak jak pisze Faja bez postępu) to reszta mizeria

 6. terenia28 pisze:

  jestemmile zaskoczona jazdą ZENGIEGO ,ale to dopiero próba zobaczymy jak będzie z E-LIGĄ .Chociaz starty to ON zawsze miał atomowe ,jak wyjechal pierwszy to nie oddał pozycji do konca z małymi wyjątkami

 7. Faja pisze:

  Powiem tak juniorzy mnie bardzo zawiedli. Czaja jak dla mnie nie zrobił żadnych postępów myślałem, że zacznie walczyć z seniorami, a póki co ma problemy ze słabymi juniorami. Bubel jak zawsze starty do kitu. Malczewski liczyłem, że będzie walczył o juniorke, a tutaj największe szanse daję Łęgowikowi. Oczywiście Czaja nr 1, ale każdy liczył, że zacznie rywalizować już z seniorami. Łęgowik mnie zaskoczył mega pozytywnie, starty bardzo dobre wiadomo młody jest więc techniki brakuje, ale przede wszystkim sprzęt wydaje się być słaby. Jak dla mnie na dziś Czaja i Łęgowik. Pozdrawiam!

 8. Clara Veritas pisze:

  A jak dla mnie szału na tym sparingu nie było. Może to i wina toru, który jak widać dobrze jeszcze nie trzyma. A co do postawy naszych zawodników to nieźle prezentowali sie jedynie Nermark, Zengi i Jabłoński
  U Griszy jakoś mi zabrakło tego “błysku” co miał rok temu
  Szumina też nie zachwycił…
  Młodzieżowcy jak zwykle na marnym poziomie, i tu naprawdę nie chodzi mi o pkt-y , bo wiadomo to tylko sparnig, ale sam styl jazdy naszej młodzieży pozostawia wiele do życzenia.
  Ale mam nadzieję że bedzie lepiej :)

 9. NeomI pisze:

  Komar- Będzie dobrze. Teraz C nie poszło następnym razem przywieziesz komplet. Wszyscy wiedzą na co Cię stać więc TRZYMAJ GAZ :)

 10. slay pisze:

  Zengi fantastycznie, Jabłuszko również, Szumia dostatecznie, Czaja ok, Nermark, Łaguta na swoim poziomie. Jest dobrze,tylko ciekawi mnie z kim prezes się przechadzał po koronie, z jakimiś krawaciarzami i dosyć się naopowiadał.Może jacyś nowi sponsorzy, może ktoś wie?
  Pozdro z Wielunia. CKM WŁÓKNIARZ.

 11. kibic74 pisze:

  Mateusz,zapomniałeś napisać o braku piwa:))

 12. WerRoniKaCKM pisze:

  Byłam tam, Grisza zadowalająco jeździł. Tak samo jak Jabłoński.
  Świetnie było :)

Dodaj komentarz