Janusz Stachyra: Kibice są naszym ósmym zawodnikiem

wazne_stachyra

Dospel Włókniarz Częstochowa pierwszy mecz ligowy na swoim torze miał rozegrać 15 kwietnia z Polonią Bydgoszcz, jednak opady deszczu pokrzyżowały wówczas plany organizatorom. Teraz Lwy przygotowują się do drugiego podejścia i chcą wysoko pokonać zespół znad Brdy.

Częstochowianie do ligowego debiutu na torze przy ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie przygotowują się pod bacznym okiem trenera Janusza Stachyry. Były szkoleniowiec m.in. zespołu z Rzeszowa przyszedł do Częstochowy przed sezonem 2012 i póki co, włodarze Włókniarza są niezwykle zadowoleni z pracy, jaką Stachyra wykonuje w Świętym Mieście. Trener biało-zielonych opowiedział nam, jak jego zawodnicy przygotowują się do spotkania z Polonią Bydgoszcz. – Do meczu z Polonią solidnie się przygotowujemy. Wczoraj (piątek) trenowaliśmy na naszym torze w godzinie meczu (18.00 – przyp.), bo prognozy pogody na cały weekend są bardzo podobne, zatem trening w godzinie meczu najlepiej pozwoli przygotować się nam do spotkania z Bydgoszczą. Warunki torowe będą bardzo podobne, więc jeśli spasujemy się na treningu, to w meczu pozostanie nam tylko jechać do przodu – zdradził trener, który w roku 1996 występując w roli zawodnika Włókniarza, zdobył z tym klubem tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Jarosław Dymek, menedżer Lwów, przed dwoma tygodniami stwierdził, że Włókniarz chce mecz z Polonią Bydgoszcz wygrać, jednak tego rywala nie można lekceważyć. W bardzo podobnym tonie wypowiedział że również Janusz Stachyra. – Chcemy mecz z Polonią wygrać i to na tyle wysoko, by zdobyć bonus w dwumeczu. Przestrzegam jednak przed lekceważeniem rywali, w tej chwili w ekstralidze nie ma słabych drużyn, każdy chce wygrywać, zdobywać punkty i nikt nie chce spaść do pierwszej ligi – stwierdził szkoleniowiec biało-zielonych.

Niedzielny rywal Dospel Włókniarza to beniaminek Enea Ekstraligi. Jednak póki co, w rozgrywkach najlepszej ligi żużlowej na świecie bydgoszczanie radzą sobie znakomicie. Po dwóch rozegranych meczach mają komplet punktów (zwycięstwa ze Stelmet Falubazem 52:38 w Bydgoszczy oraz 47:43 w Gdańsku z Lotosem Wybrzeże – przyp.). Trener Stachyra nie chce jednak zbyt wiele mówić o bydgoskiej Polonii. – Polonia ma spory potencjał w postaci Emila Sajfutdinowa i Krzysztofa Buczkowskiego, jednak to my mamy dwa potężne atuty. Po pierwsze, będziemy na własnym torze, którego specyfikę znamy i musimy wykorzystać, po drugie, będzie za nami cały stadion ludzi, a to kibice są naszym ósmym zawodnikiem. Mamy więc solidnych rezerwowych (śmiech). Ja nie patrzę na rywali, którzy przyjeżdżają do Częstochowy, co prawda mam do nich szacunek i ich szanuję, ale wierzę w swoich chłopaków. Powtarzam – chcemy z Polonią wygrać możliwie jak najwyżej – stanowczo na koniec rozmowy powiedział Janusz Stachyra.

Zobacz także:

Dodaj komentarz