Lwy obroniły bonus we Wrocławiu

logo_wtsspartawroclaw

Dospel CKM Włókniarz Częstochowa po wyrównanym meczu przegrał we Wrocławiu z miejscową Betard Spartą w stosunku 48:42. Liderem gospodarzy był Tomasz Jędrzejak, który na swoim koncie zapisał 14 punktów. Wśród częstochowian najlepszy był Grigorij Łaguta – zdobywca 12 “oczek”.

Brązowy medalista tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Świata był jedynym zawodnikiem, który pokonał w niedzielnym meczu popularnego “Ogóra”. Oprócz Rosjanina na słowa uznania swoją postawą zasłużyli Daniel Nermark oraz Rafał Szombierski. Szwed wywalczył 10 punktów i bonus, a “Szumina” mecz zakończył z dorobkiem 8 oczek i bonusu. Częstochowianie dzięki wysokiemu zwycięstwu w pierwszym meczu zapewnili sobie punkt bonusowy.

Dospel CKM Włókniarz Częstochowa – 42
1. Daniel Nermark – 10+1 (3,1,3,2,1*)
2. Rafał Szombierski – 8+1 (2*,0,1,3,2)
3. Mirosław Jabłoński – 5+1 (1*,3,1,0)
4. Chris Harris – 4+1 (2,2*,w,0,0)
5. Grigorij Łaguta – 12 (2,2,3,3,2)
6. Artur Czaja – 3+1 (2,0,1*)
7. Hubert Łęgowik – 0 (0,0,0)

Betard Sparta Wrocław – 48

9. Sebastian Ułamek – 9 (1,3,3,2,0)
10. Tai Woffinden – 8+1 (0,1,2*,2,3)
11. Tomasz Jędrzejak – 14 (3,3,2,3,3)
12. Jesper Monberg – 4+3 (0,2*,1*,1*)
13. Fredrik Lindgren – 7+1 (3,t,2,1*,1)
14. Patryk Dolny – 2 (1,1,0)
15. Patryk Malitowski – 4 (3,1,0,0)

Bieg po biegu:
1. Malitowski, Czaja, Dolny, Łęgowik 4:2
2. Nermark, Szombierski, Ułamek, Woffinden 1:5 (5:7)
3. Jędrzejak, Harris, Jabłoński, Monberg 3:3 (8:10)
4. Lindgren, Łaguta, Malitowski, Łęgowik 4:2 (12:12)
5. Jędrzejak, Monberg, Nermark, Szombierski 5:1 (17:13)
6. Jabłoński, Harris, Dolny, Malitowski (Lindgren – t) 1:5 (18:18)
7. Ułamek, Łaguta, Woffinden, Czaja 4:2 (22:20)
8. Nermark, Lindgren, Szombierski, Malitowski 2:4 (24:24)
9. Ułamek, Woffinden, Jabłoński, Harris (w) 5:1 (29:25)
10. Łaguta, Jędrzejak, Monberg, Łęgowik 3:3 (32:28)
11. Szombierski, Woffinden, Lindgren, Jabłoński 3:3 (35:31)
12. Jędrzejak, Nermark, Czaja, Dolny 3:3 (38:34)
13. Łaguta, Ułamek, Monberg, Harris 3:3 (41:37)
14. Woffinden, Szombierski, Lindgren, Harris 4:2 (45:39)
15. Jędrzejak, Łaguta, Nermark, Ułamek 3:3 (48:42)

Zobacz także:

Komentarze kibiców (35)

 1. TrixieQuickFire pisze:

  Well done ”Bad Boy”. Your 8 points in 5 races is a positive prognostic of what you are capable of. It’s just the begining of Szumina’s show. Keep up the good work and look to the future doubtlessly.

 2. terenia28 pisze:

  Jestem .kibicę nieutralnym nie kibicuję kubom tylko obseruję zawodnikow.a to dlatego ze dzisiaj macie taki sklad a jutro inny

  Jestem kibicę neutralnym jezeli chodzi o kluby kibicuję zawodnikom i to mi pozwala byc obiektywnym ,mam swoich ulubionych w kazdym klubie i dlatego ja osobiscie lubię oglądac kazdy mecz i się cieszyc ztego sportu

  • _kama_ pisze:

   “Jestem kibicem neutralnym(…)to pozwala mi być obiektywnym”. Cha cha, zacznę od tego, że Ty nie jesteś kibicem neutralnym, bo kibic neutralny nie kibicuje ani nie życzy porażki innym klubom. Poza tym obiektywna też nie jesteś. Lubisz Zengotę, w porządku, ja też go bardzo lubię, ale ostatnio nie szło mu najlepiej. A Szombierski czekał na swoją szansę od początku sezonu. I zasługiwał na nią, bo to przecież Szumina kilka sezonów temu zdobywał po kilkanaście punktów dla naszego klubu i był ulubieńcem kibiców.

  • LaissezFaire pisze:

   Nie wiem jak można bronić postawę Zengoty. Przecież to jest żenada. Albo jesteś ślepa albo tępa.

 3. robert77 pisze:

  Hej. Panie i Panowie bez kłótni jesteśmy kibicami jednego klubu …..! Szumina gratulacje …… Pokazał ze potrafi ,jest 2 linią jak tak będzie zawsze będzie ok. Harris wystąpił chyba dla śmiechu …… Dziada nikt nie powinien już zatrudnić ….. to jest śmiech co ten facet robi ,zero ambicji…. I ktoś kiedyś wspomni moje słowa (w tym klubie jest zła menadzerka….bez pomysłu ) skład to nie wszystko . Mamy jeden mecz do wygrania z wybrzeżem pozatym nic więc liczyć na cud …. Jak go nie będzie to liga niżej a to się wiąże z wiadomo czym …… miłej nocy ……

 4. BrowarI pisze:

  A może było trzeba nie brać Harrisa i skorzystać z usług pana Drymla

 5. magmac77 pisze:

  terenia28 to niezły burak, zero klasy

 6. terenia28 pisze:

  teraz wszyscy wniebowzięci ,jak wam dupę ratowal ZENGOTA to bylo dobrze SZUMINA pokazał ze pojechal ale z kim?? a przekonamy się z TORUNIEM TARNOW ,LESZNO ,GORZOW nie widze meczy wygranych!!!

  • _kama_ pisze:

   Coś Ty się tak tego Szombierskiego uczepiła?! Przecież to też dzięki niemu Włókniarz jeździ w ekstralidze. Nikt nie pamięta, jak ładnie zasuwał kilka sezonów temu? Wtedy to trudno było znaleźć kogoś, kto by go nie lubił, a teraz? Tereniaileśtam, już czytałam, że spadniemy. Wymyśl co innego.

  • robert77 pisze:

   Pamiętaj… każdy tu woli Szumine na kacu niż Falubaza z gadanym przed reporterem. …………won z takimi .

 7. ola87 pisze:

  ojej tak to jest niesamowite bo wychodzi na to,że niektórzy tego nie wiedzieli…

 8. ola87 pisze:

  Bjerre nie mógł jechać we Wrocławiu ponieważ miał to w kontrakcie!!!

 9. LaissezFaire pisze:

  I gdzie ci wybitni fachowcy, którzy chcieli Harrisa w składzie? Haha! Spece od siedmiu boleści.

 10. agata pisze:

  Kurcze ! ja się nie dziwie że przegraliśmy ! Łęgowik nie powinien być ustawiony z takim składem z Wrocławia. No ale może w następnym meczu się uda.:)

 11. Gadol pisze:

  Wyślijcie duet trenersko-menadżerski na naukę taktyki do faceta, który prowadził Danię w finale DPŚ bo z tym cienko u nich.

  Mówiłem przed meczem na cholerę ściągać Harrisa jak to gość bez sprzętu i ambicji na polską ligę. Zengotę było wstawić, gorzej by nie pojechał.

  W związku z wypowiedzią Dymka odnośnie obsady biegów nominowany mam pytanie – skład na mecze też jest losowany?

  • LaissezFaire pisze:

   Mierny Zengota powinien być do końca sezonu odsunięty od składu. To samo Harris. Skoro już nędzna ekipa menadżerów skazała drużynę na spadek swoimi nieudolnymi działaniami, to niech jeżdżą juniorzy.

 12. Black_Bies pisze:

  Witajcie, no i niestety zdarzyło się to tego się spodziewałem w następnym sezonie 1 liga!!!

  Ale co do meczu no to tak na plus uważam Szombierskiego i Nermarka a przede wszystkim Czaje który zdobył 6 pkt, a minus według mnie to niestety ale Harris miał okazje się pokazać no ale jak widać jest za cienki…

  No i krótko mówiąc no to jak spadniemy no to na pewno Grisza odejdzie bo pójdzie tam gdzie będzie kasa, być może odejdzie Nermark, Żengota wróci pewnie do Falubazu, Bjerre nie będzie jeździł w pierwszej lidze no to zostaną nam takie asy jak Szombierski i Jabłoński! No coś taki jest żużel.

  Pozdrawiam :):)

 13. terenia28 pisze:

  to by bylo na tyle brawo wroclaw ,a teraz juz nie wygracie zadnego meczu ,z tarnowem ,toruniem ,gorzow ,tak 1 liga was czeka

  • _kama_ pisze:

   Śmiać mi się chce jak czytam Twoje komentarze. Ile Ty masz lat? Od ilu lat chodzisz na mecze? Najpierw pisałaś, że Szombierski nie powinien jechać, teraz że spadniemy. Jeżeli spadek przewidziałaś w ten sam sposób, co możliwości Szuminy, to możemy być spokojni o nasz klub.

 14. connexxion pisze:

  Pierwsza liga coraz bliżej,
  cóż chociaż może z Wybrzeżem zamienimy się miejscami
  bo póki co też mają 6pkt.
  Oczywiście jak wygramy z Gdańskiem 29 lipca.
  Reszta meczy raczej przegrana.

 15. marecki75 pisze:

  pierwsze primo – no cóż myślałem, że Harris nie da dupy niestety to chyba silniejsze od niego!
  drugie primo – Szkoda, że tak łatwo oddaliśmy Tai’a.
  a po trzecie primo – punktowali TYLKO zawodnicy Mariana z ubiegłego roku

 16. magmac77 pisze:

  popieram chłopaki to co mówicie, GP RIDER o niestety przewrócił się, Szombierski popieram, także Szombierski i Bjerre zamiast Harrisa i Zengoty, a Zengi na niedzielne popołudnie szybko znajdzie sobie zajęcie do lansu swej osóbki

 17. Adex82 pisze:

  Teraz czekam, az te wszystkie cwaniaki odszczekaja to co wygadywali na to, ze Szumina zostal wstawiony do skladu na dzisiejszy mecz. Niestety watpie… Oczerniac kogos jest latwo, ale przyznac do bledu niewielu osobom sie udaje.
  Brawo Szumina!!! Powiedziales, ze jestes gotowy na jazde i tak bylo, a nie puste gadanie Zengoty, ze juz bedzie lepiej, a za kazdym razem jest tak samo. Po prostu Zengi poczul sie zbyt bezpieczny, bo nie sadzil, ze Szumina mu zagrozi w walce o sklad, a tu zonk. Moze nastepnym razem zacznie bardziej odpowiedzialnie i profesjonalnie podchodzic do swoich obowiazkow i jakby nie patrzec to do swojej pracy.

 18. kibic74 pisze:

  Szkoda :(
  Zawalił nasz GP RIDER
  Mam nadzieję że więcej tego gościa w składzie nie zobaczę.
  Szombierski pokazał że potrafi,myślę że gdyby nasi genialni stratedzy w meczu z rzeszowem dali mu jechać,a zmieniali Zengotę,wygralibyśmy tamten mecz.
  Gdyby dzisiaj jechał tak bardzo krytykowany przez niektórych Bierre…….

 19. matiz91 pisze:

  Gdzie się podziali wszyscy fani Bombera w szczególności jeden z Bjerre 3 pkty u nas bez gadania. Szumina elegancko. Zengota z Harrisem niech sobie szukają zajęć na niedzielne popoludnia ;)

 20. jobek22 pisze:

  Trzeba jak najszybciej pożegnać Harissa !A Szuminę do konca sezonu zostawić w składzie.Brawo Szumina piekny mecz

 21. MrToffee pisze:

  Porażka… Zdążyłem się przyzwyczaić ! -,-

Dodaj komentarz