Miniżużlowy weekend w Częstochowie

usks

Na brak emocji nie powinni narzekać kibice speedwaya, którzy w najbliższy weekend (21-22 lipca) zjawią się na stadionie, mieszczącym się przy ulicy Brzegowej w Częstochowie. Na tym kameralnym obiekcie odbędą się bowiem aż dwie imprezy miniżużlowe. W sobotę punktualnie o godzinie 16:00 rozpocznie się piąta runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc. Następnego dnia na godzinę 11:00 zaplanowano natomiast początek drugiej odsłony tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski. Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny.

Sobotnie zawody wyłonią Indywidualnego Mistrza Polski w klasie 80-125. Będzie to bowiem ostatnia runda tych rozgrywek. W klasyfikacji przejściowej na prowadzeniu z dorobkiem 56 punktów znajduje się Kamil Nowacki z Wawrowa. Zaledwie “oczko” traci do niego rybniczanin, Kamil Wieczorek, a 4 kolejny zawodnik Rybek, Robert Chmiel. To właśnie w tej trójce należy upatrywać faworyta do triumfu nie tylko w sobotnim turnieju, ale w całych mistrzostwach. Na pewno zadania ułatwiać nie będą im jednak pozostali uczestnicy imprezy. Z dobrej strony na własnym torze będą chcieli zapewne zaprezentować się miniżużlowcy UŚKS Speedway. Tym bardziej, że trzej najwyżej sklasyfikowani częstochowianie w piątej rundzie IMP otrzymają nominacje na zbliżający się coraz większymi krokami Puchar Europy w minispeedwaya, gdzie zajmą pozycje rezerwowych.

W niedzielnej rywalizacji drużynowej zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa są natomiast wawrowianie, którzy przed kilkoma tygodniami triumfowali na własnym obiekcie w inauguracyjnych zawodach DMP. Zawody będą miały charakter 20-biegowego czwórmeczu, w którym oprócz wspomnianych miniżużlowców spod Gorzowa wystartują także następujące zespoły: Wybrzeże Gdańsk, Rybki Rybnik oraz oczywiście miejscowy UŚKS Speedway. Cała ta trójka dysponuje porównywalnymi składami i ciężko typować, komu przypadną poszczególne lokaty w imprezie.

Warto wybrać się więc w ten weekend na kameralny stadion przy ulicy Brzegowej w Częstochowie. Młodzi zawodnicy wszak nigdy nie kalkulują i nie odpuszczają do samej linii mety, co zwiastuje niezwykle ciekawą rywalizację.

Indywidualne Mistrzostwa Polski 80-125 cc – V runda (sobota, godzina 16:00)
1. Kamil Nowacki (GUKS Speedway Wawrów)
2. Alan Szczotka (GUKS Speedway Wawrów)
3. Daniel Zięba (UŚKS Speedway Częstochowa)
4. Kamil Łodożyński (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
5. Kamil Wieczorek (MKMŻ Rybki Rybnik)
6. Rafał Karczmarz (GUKS Speedway Wawrów)
7.
8.
9. Robert Chmiel (MKMŻ Rybki Rybnik)
10. Marcel Studziński (GUKS Speedway Wawrów)
11. Karol Kossman (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
12.
13. Michał Gruchalski (UŚKS Speedway Częstochowa)
14. Dawid Dawidowski (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
15. Aureliusz Bieliński (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
16.

Drużynowe Mistrzostwa Polski 80-125cc – II runda (niedziela, godzina 11:00)

UŚKS Speedway Częstochowa
1. Michał Gruchalski
2. Kacper Kupczak
3. Adrian Bialk
4. Daniel Zięba
17.

Lotos Wybrzeże Gdańsk
5. Dawid Dawidowski
6. Aureliusz Bieliński
7. Karol Kossman
8. Kamil Łodożyński
18.

MKMŻ Rybki Rybnik
9. Patryk Rydlewski
10.
11. Kamil Wieczorek
12. Robert Chmiel
19.

GUKS Speedway Wawrów
13. Kamil Nowacki
14. Alan Szczotka
15. Rafał Karczmarz
16. Marcel Studziński
20.

Strona internetowa organizatora – www.usks.tk

Zobacz także:

Dodaj komentarz