Czaja jednak ze złamaniami, Łęgowik z siniakami

wazne_stowarzyszenie_para

Artur Czaja brał udział w karambolu, który miał miejsce w sobotę w Gorzowie. Pierwsze diagnozy były optymistyczne, gdyż złamań nie wykryto. W poniedziałek uległo to zmianie. Na szczęście w przypadku drugiego naszego młodzieżowca, który uczestniczył w tym feralnym wydarzeniu, pierwsze doniesienia zostały potwierdzone.

Pierwotne wieści o stanie zdrowia juniora Dospel CKM Włókniarza Częstochowa brzmiały, iż doszło do mocnego stłuczenia biodra i okolic, natomiast złamania wykluczono. – Rzeczywiście, na początku nie wyglądało to tak źle. W Gorzowie zrobiono mi badanie USG, które wykazało jakieś pęknięcie – stwierdził Artur Czaja.

Po zakończeniu żużlowego weekendu dla biało-zielonych (w sobotę Włókniarz jechał w Gorzowie, w niedzielę w Bydgoszczy), Artur przeszedł kompleksowe badania. – Badanie tomografem wykazało, że mam wieloodłamowe złamanie kości łonowej z przemieszczeniem i złamanie kości kulszowej – informuje młodzieżowiec Lwów.

Ta wiadomość oznacza, iż najprawdopodobniej sezon 2012 dla Artura Czai został zakończony. – Lekarze powiedzieli mi, że moja kontuzja to co najmniej 6 tygodni przerwy, ale zobaczymy, jak to będzie – mówi “Józek”. Bardzo istotne, a wręcz zaskakujące jest to, że 18-latek tryska humorem. W jego głosie trudno było wyczuć podłamanie, czy złość z powodu zaistniałej sytuacji. Psychicznie Artur Czaja jest w bardzo dobrej formie.

Dla drużyny Dospel Włókniarza Częstochowa najistotniejsze jest zdrowie swoich młodzieżowców. Przypomnijmy bowiem, że oprócz Czai w tym samym zdarzeniu ucierpiał Hubert Łęgowik. Na szczęście w jego przypadku pierwsze doniesienia potwierdziły się. – Również przeszedłem już wszystkie badania, łącznie z tomografią. Nie wykazało u mnie żadnych, nawet najdrobniejszych złamań, ale czuję się bardzo obolały. To chyba normalne po takim “dzwonie”. Boli mnie kręgosłup, trudno jest mi się schylić, czy wstać z łóżka. Uczęszczam jednak na masaże i rehabilitację. Myślę, że w piątek, ewentualnie w sobotę wsiądę już na motocykl i potrenuję – oznajmił 17-latek. U Huberta stwierdzono również wstrząśnienie mózgu.

W niedzielę w meczu Enea Ekstraligi, w którym Dospel CKM Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Unią Leszno na pozycjach juniorskich w składzie biało-zielonych ujrzymy Rafała Malczewskiego i najprawdopodobniej wspomnianego Huberta Łęgowika.

Zobacz także:

Komentarze kibiców (5)

 1. TrixieQuickFire pisze:

  Get well soon boys. No rush to get back on track, the health comes first.

 2. kejs pisze:

  Szybkiego powrotu do zdrowia czajnik

 3. _kama_ pisze:

  Dołączam się, jeszcze raz wszystkiego dobrego.

 4. kalif pisze:

  Dużo zdrowia chłopaki. Wracajcie do nas szybko.

 5. koyod pisze:

  Życzę Wam chłopaki szybkiego powrotu do zdrowia.

Dodaj komentarz