Hala Sportowa na miarę nie tylko XXI wieku w Poczesnej

wazne_poczesna

Wymiary areny – 32 na 18 metrów, powierzchnia sali gimnastycznej – 821,54 m2, trybuny stałe – 219 miejsc… To tylko niektóre dane o nowoczesnej hali sportowej w Poczesnej, której uroczyste otwarcie odbędzie się 13 września 2012 roku. Początek imprezy o godzinie 11.

Artykuł sponsorowany

Budynek hali (prace budowlane rozpoczęto w marcu 2009 roku) stanowi kolejną część przedsięwzięcia inwestycyjnego dotyczącego m.in. wybudowanej szkoły podstawowej, wyremontowanej sali gimnastycznej w Poczesnej.

Na obiekcie odbywać się będą zajęcia sportowe, turnieje. Hala przystosowana jest do uprawiania takich sportów jak koszykówka, siatkówka czy tenis. Z obiektu będą mogli korzystać – oprócz uczniów – również mieszkańcy z Gminy Poczesna oraz turyści i osoby z innych miejscowości.

Całkowita wartość nakładów inwestycyjnych przedsięwzięcia wyniosła około 8 milionów złotych. Inwestycja została zatwierdzona do realizacji w „Programie rozwoju bazy sportowej” i współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Przyznana dotacja wyniosła ponad 2 miliony złotych.

Gmina Poczesna zaprasza na mecz Dospel CKM Włókniarz Częstochowa vs. Unia Leszno

www.poczesna.pl

Artykuł sponsorowany

Zobacz także:

Dodaj komentarz