Turniej odbędzie się 30 września!

wazne_mizgalski

Zawirowania wokół półfinałowego spotkania Enea Ekstraligi pomiędzy zespołami Unibaksu Toruń i Tauronu Azoty Tarnów sprawiły, że finałowa kolejka najlepszej ligi żużlowej świata mogła zostać przesunięta na 30 września, czyli dzień, w którym miał odbyć się I Międzynarodowy Turniej Żużlowy o Puchar Prezydenta Częstochowy. Jest jednak pewne, że turniej nie zostanie przełożony i odbędzie się w pierwotnie zakładanym terminie.

Przypomnijmy – niedzielny mecz pomiędzy Unibaksem Toruń a Tauronem Azoty Tarnów nie doszedł do skutku ze względu na zbyt niski KSM drużyny gości. Jak się później okazało, arbiter tego spotkania źle policzył kalkulowaną średnią meczową drużyny z Tarnowa, przez co mecz musi zostać powtórzony. W poniedziałek wydano komunikat, w którym poinformowano, że spotkanie Unibaksu z Tauronem odbędzie się w najbliższą niedzielę, przez co prawdopodobnie o tydzień przesunięta zostanie cała kolejka, czyli runda finałowa Enea Ekstraligi. Okazuje się jednak, że nie przeszkadza to włodarzom Włókniarza w organizacji turnieju. – Mogę uspokoić kibiców – nasz turniej zostanie rozegrany tak jak planowaliśmy, czyli 30 września. W grę wchodzi ewentualnie zmiana godziny rozpoczęcia naszych zawodów – powiedział prezes Włókniarza, Paweł Mizgalski.

Na liście startowej I Międzynarodowego Turnieju Żużlowego o Puchar Prezydenta Częstochowy znajduje się kilku zawodników, którzy mogliby startować w finałach Enea Ekstraligi. – Zabezpieczyliśmy się na tę ewentualność. W najgorszym wypadku dojdzie do kilku zmian na liście startowej, jednak w odwodzie jest kilku żużlowców z najwyższej półki, którzy mogą w naszym turnieju wystąpić. Zmiany te, gdyby nastąpiły, byłyby naprawdę niewielkie – podkreśla sternik Lwów.

W zawodach 30 września w Częstochowie mają wziąć udział m.in. Grigorij Łaguta, Daniel Nermark, Jarosław Hampel, Greg Hancock, Emil Sajfutdinow, Rafał Szombierski czy Niels Kristian Iversen.

Zobacz także:

Komentarze kibiców (6)

 1. FanNumber1 pisze:

  Godzina jest uzależniona od meczów finałowych, zresztą sam prezes się na ten temat wypowiada w tym artykule

 2. rokosi pisze:

  a o której to jest wgl

 3. FanNumber1 pisze:

  SHL, spokojnie wszystkiego dowiesz się w swoim czasie.Na pewno nie podadzą tej wiadomości 30 września, tylko troszkę wcześniej np może to być wtorek-czwartek przyszłego tygodnia.

  P.S: Martwią mnie jedynie zmiany na liście startowej :(. A to wszystko przez Liska chytruska, który źle obliczył KSM i finały zamiast odbyć już 23 września, zostaną rozegrane dopiero 30 !!!

 4. SHL pisze:

  a co z loterią dla Kamila? Czy będzie , gdzie, kiedy i w jakiej cenie będzie można kupić losy?

 5. FanNumber1 pisze:

  Już wcześniej pisali że karnety na ten turniej NIE obowiązują, ponieważ część kosztów idzie na rehabilitację Kamila Cieślara. Bilety: 20 zł-normalny, 15 ulgowy.

 6. galasterix1986 pisze:

  Czy Karnety na tą imprezę obowiązują ??

Dodaj komentarz