Plaga kontuzji wymusza zmiany

wazne_turniej_1

Bieżąca końcówka sezonu jest wręcz dramatyczna pod względem ilości kontuzji, jakie przytrafiają się żużlowcom. Z tego powodu dojdzie do kilku wymuszonych zmian uczestników I Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Nie ma jednak większych powodów do obaw, gdyż w zastępstwie zjawią się jeźdźcy o renomowanej marce.

30 września Włókniarz zorganizuje I Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Z powodu urazów, czy chorób, kilku zawodników, którzy pierwotnie potwierdzili swój udział w tej imprezie nie będzie mogło wystartować. Zabraknie Taia Woffindena, Martina Vaculika i Rune Holty. - Zmiany są nieuniknione. Wszyscy widzimy, co się dzieje na koniec tego sezonu. Kontuzje są niestety wpisane w ten sport. Niektórzy urazów nabawili się podczas zawodów, a tak jak np. Martina Vaculika zmogła choroba. Rozmawiamy z jeźdźcami, którzy ich zastąpią. Jesteśmy w kontakcie z kilkoma dobrej klasy żużlowcami. Myślę, że pomimo tych zmian kibice i tak będą mieli okazję obejrzeć zawody z naprawdę mocną stawką – powiedział Jarosław Dymek, menadżer Włókniarza.

Wielu częstochowskich fanów liczyło na występ wspomnianego Taia Woffindena. Zresztą sam Brytyjczyk bardzo chciał zaprezentować się w najbliższą niedzielę podczas tego turnieju. - Tai był strasznie napalony na ten występ, ale niestety kontuzja okazała się silniejsza. Nie zmienia to jednak faktu, że Tai włączy się w pomoc dla Kamila Cieślara. Jego Fiat 126p będzie przedmiotem licytacji, tak, jak obiecywano – stwierdził Dymek.

Ewentualnych zastępców wspomnianych zawodników także wyeliminowały kontuzje. - Myśleliśmy o Patryku Dudku, Przemysławie Pawlickim. Chcieliśmy, aby pojechał Maksim Bogdanow, ale on jeszcze nie jest w stanie się ścigać w poważnych zawodach… Jak już mówiłem, to urazy wyeliminowały z jazdy wielu znakomitych żużlowców. Dodałbym do tego naszego Kennetha Bjerre, który pewnie gdyby nie złamanie nogi też znalazłby się w stawce. Oczywiście wszystkim kontuzjowanym zawodnikom życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia – dodał menadżer biało-zielonych.

Przyjazd do Częstochowy potwierdziło 13. zawodników. Na sto procent w turnieju pod Jasną Górą pojadą między innymi Nicki Pedersen, Jarosław Hampel, Emil Sajfutdinow, Grigorij i Artiom Łagutowie, Antonio Lindbaeck, czy Krzysztof Buczkowski. Organizatorzy czekają jeszcze na już tylko oficjalne potwierdzenia dotyczące Grega Hancocka oraz Tomasza Jędrzejaka. To, kto uzupełni stawkę wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych godzin, bowiem oficjalna lista startowa znana będzie we wtorek. Tego samego dnia, wzorem cyklu Grand Prix, zostanie przeprowadzone uroczyste losowanie numerów startowych.

Zobacz także:

Komentarze kibiców (8)

 1. griszka pisze:

  Przecież są jeszcze tacy zawodnicy jak np jonsson , protasiewicz , holder, czy janowski.Działacze poszukajcie się !!!

 2. Norb1t pisze:

  Szkoda Tai’a on napalił się tak, bo może chce do nas wrócić.A Lindbaeck ciekawy jeździec, tylko pytanie czy utrzyma formę.

 3. ebi pisze:

  Zakontraktujcie Antonio Lindbaeck`a na przyszły sezon. Walczak jak Grisza, będzie mega ściganie. Pamiętam Go jeszcze z Rybnika jak podrywał publiczność z miejsc.

 4. kropkaPl pisze:

  Wezcie Harrisa :D niech zobaczy jakie zera by przywozil;)

  A tak powaznie bardzo ciekawy turniej wszyscy nasi plus naprawde mocne nazwiska:) do zobaczenia w niedziele:)

 5. _kama_ pisze:

  Wielka szkoda, że Woffindena nie będzie. Tyle lat go w Częstochowie nie było, zawsze jakieś choroby czy kontuzje. No ale trudno…zdrowia wszystkim życzę.

 6. mati777 pisze:

  pytanko o bilety. gdzie mozna nabyc?? w Realu da rade ??

 7. Gadol pisze:

  O której godzinie zaczyna się turniej?

Dodaj komentarz