Łukasz Kowalski wiceprezesem Włókniarza!

wazne_kowal

Paweł Mizgalski funkcję prezesa CKM Włókniarz SA pełni od marca bieżącego roku. Zarząd klubu spod Jasnej Góry w październiku powiększył się o kolejną personę. Nowym wiceprezesem klubu został bowiem dobrze znany częstochowskim kibicom Łukasz Kowalski.

W ostatnich latach Łukasz Kowalski relacjonował wydarzenia ze spotkań wyjazdowych Włókniarza w radiu FIAT. Ma skończone studia prawnicze na Uniwerystecie Wrocławskim. Obecnie jest na ostatnim roku aplikacji adwokackiej. Mimo raptem 29. lat, posiada spory bagaż doświadczeń i wiedzy żużlowej. Oprócz komentowania meczów biało-zielonych dla wspomnianej rozgłośni radiowej, Łukasz Kowalski współpracował również z telewizją Sportklub oraz Programem 3 Polskiego Radia.

- Jestem z wykształcenia prawnikiem. Obecnie kończę aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Częstochowie. I właśnie też tutaj jest zapotrzebowanie, aby osobom, które pracują w klubie pomóc. Czasem potrzeba usiąść i wytłumaczyć pewne rzeczy. Jeśli jest jakiś niejasny zapis, to wziąć kodeks cywilny czy inny akt prawny i poszukać. Chociażby po to żeby sprawdzić na czym stoimy. Czy, gdy mówimy o jakiś sprawach prawnych, które czasem są trudne dla przeciętnego zjadacza chleba i potrzeba fachowej wiedzy. Mam ten komfort, że wiem, gdzie tego szukać. Tego nauczyłem się na studiach. Nie jestem alfą i omegą, która ma w głowie wszelkie przepisy, ale wiem, gdzie to znaleźć. Nawet, jak nie wiem sam, to mam kolegów, którzy są otwarci na konsultacje – przybliża swoją sylwetkę sam zainteresowany.

Pojawienie się Kowalskiego w zarządzie klubu ma między innymi związek z przejęciem stadionu żużlowego w Częstochowie przez spółkę Włókniarza. - Oprócz tego, że mam wykształcenie prawnicze to interesuję się żużlem. Mam już jakieś doświadczenie dziennikarskie i żużlowe. Dla naszego środowiska to nie jest jakaś obca materia. Nie sztuką jest być prawnikiem, który siedzi tylko w kodeksach i nie czuć tego sportu. 20 lat chodzę na żużel. Bliżej przy żużlu w związku ze swoją dziennikarską przygodą jestem od lat 7, może 8. Środowisko częstochowskie mnie zna. Dla niego nic się nie zmienia. Nie mam 15 lat, że za chwilę zażądam do siebie mówić “panie prezesie”. Jako dziennikarz radia Fiat bardzo dobrze współpracowało mi się z biurem prasowym Włókniarza, które w mojej ocenie sprawdziło się i nie ma sensu tego zmieniać. Czego nie potrzebowałem, to zawsze było – kontynuuje.

Co bardzo istotne i warte podkreślenia, obecność Łukasza Kowalskiego w zarządzie częstochowskiego klubu nie powoduje żadnych konfliktów interesów z Pawłem Mizgalskim. Wręcz przeciwnie. Obaj panowie mają się wzajemnie uzupełniać. Zresztą Kowalski komplementuje Mizgalskiego. - Paweł Mizgalski miał bardzo dużo fajnych doświadczeń w Anglii, gdzie zarządzał obiektami sportowymi. Podpatrywał różne rzeczy i jako zarządcy stadionu będziemy chcieli je wdrażać u siebie. Wszak wzięliśmy stadion w dzierżawę od miasta na okres 10 lat, więc jest to bardzo długi okres. Chcemy, aby tętnił on życiem. Oczywiście z korzyścią dla pionu sportowego. Jeżeli spółka i stadion będą zarabiały to automatycznie przełoży się to na pieniądze dla zawodników – powiedział Kowalski.

Wiceprezes Włókniarza wypowiedział się również na temat aspektu sportowego. - Najwyższa pora, aby ten klub poszedł w górę. Za dużo było tego dołowania w ostatnich latach. Nie powiem, że od razu zdobędziemy Drużynowe Mistrzostwo Polski, czy jakikolwiek inny medal. Chcemy powalczyć o miejsce w okolicach pierwszej czwórki. Jeśli się uda to będzie fantastycznie, a jeśli nie, to nie będziemy się załamywać.

Paweł Mizgalski i Łukasz Kowalski posiadają równe uprawnienia. W Krajowym Rejestrze Sądowym w spółce CKM Włókniarz Kowalski widnieje jako wiceprezes.


Tak prezentuje się wiceprezes Włókniarza

Zobacz także:

Komentarze kibiców (6)

 1. fanCKM pisze:

  Czyżby znów porażka Częstochowy ?? Bydgoszcz z GP ?:(

 2. robert77 pisze:

  A czy nie lepiej zainwestować pieniądze w zawodników ….? Pewnie to jakiś bezrobotny znajomek zarządu ! Pomyślcie lepiej o solidnym wzmocnieniu składu na przyszły sezon co byśmy my kibice nie musielibyśmy oglądać porażek na własnym stadionie. Lepszym ruchem będzie dobry trener a nie następna gęba do brania kasy za nic …. No ale to tylko moje zdanie …

 3. slure pisze:

  Ciekaw jestem na czym polegać ma ten ruch?i czym kieruje się klub powołując Pana aplikanta Kowalskiego na stanowisko wiceprezesa. Czyżby kolejna zagrywka marketingowa, tym razem powiązana z przejęciem stadionu i staraniami o Grand Prix?jednocześnie próba wywołania wrażenia, że klub angażuje fachowców?Szanowny Kolega Łukasz Kowalski, jako członek adwokatury zapewne zna Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu i wie, że adwokat nie może być prezesem/wiceprezesem czy też członkiem zarządu Spółki prawa handlowego. Zatem jaki jest sens powoływania wiceprezesa na pół roku? no chyba, że Szanowny Kolega nie ma zamiaru zdawać w marcu egzaminu adwokackiego, a następnie wpisać się na listę adwokatów? no chyba, że będzie pracował przez pół roku na zasadzie wolontariatu, jeżeli tak to przepraszam za powyższe. Jednak by wspierać klub w przedmiocie zagadnień prawnych nie trzeba od razu zostawać wiceprezesem…niezależnie od tego gratuluje pomysłu marketingowego, bo cała Polska dowiedziała się, że Włókniarz zatrudnia fachowców, co prawda na kilka miesięcy, ale zawsze coś:) rzecz jasna nie ujmuje Koledze Kowalskiemu kompetencji, zwracam jedynie uwagę na zaistniały absurd…

 4. yarow79 pisze:

  Dobry sponsor klub pierwszy raz od wielu lat bez długów to i się zarząd powiększa. Jest kasa to i fachowców przybywa żeby uczknąć coś dla siebie. Samo życie….

 5. jobek22 pisze:

  Mocny zakup,pewne wzmocnienie i chyba transfer roku to będzie …:(

 6. Mr KaT pisze:

  Witamy na pokładzie Panie Łukaszu! ;)

Dodaj komentarz