Paweł Mizgalski na temat doniesień medialnych

wazne_mizgalski_3

W związku z informacjami, które pojawiły się na portalu nowiny24.pl głos zabrał prezes spółki CKM Włókniarz, Paweł Mizgalski.

Portal nowiny24.pl napisał: – Turniej, podczas którego uczczono pamięć Lee Richardsona zorganizował również klub z Częstochowy. Jak twierdzi Emma Richardson, mimo, że zawodnicy zadeklarowali oddanie połowy swojego wynagrodzenia, pieniędzy nadal nie dostała.

Do powyższych zdań odniósł się prezes CKM Włókniarz SA, Paweł Mizgalski. - Emma Richardson skontaktowała się z Polskim Związkiem Motorowym informując, że CKM Włókniarz S.A. nie przekazał należnego jej dochodu z turnieju poświęconego pamięci Lee Richardsona. Domyślamy się tylko, że Pani Richardson miała na myśli turniej, który odbył się w Częstochowie 30 września. Jesteśmy całą sytuacją mocno zaskoczeni. Charakter imprezy owszem był charytatywny, ale jedynym beneficjentem tego turnieju był Kamil Cieślar. To rehabilitację Kamila postanowiliśmy wesprzeć i taką formułę przyjęliśmy od samego początku. Na rzecz Kamila przeznaczyliśmy część dochodu z turnieju. Do pomocy Kamilowi włączyło się też kilku zawodników, którzy brali udział w naszym turnieju, a którzy zrzekli się części honorarium na rzecz tego młodego żużlowca. Faktem jest natomiast, że bieg finałowy turnieju był jednocześnie biegiem memoriałowym poświęconym pamięci tragicznie zmarłych zawodników Włókniarza: Bronisława Idzikowskiego, Marka Czernego i Lee Richardsona. Być może właśnie stąd wynikło całe nieporozumienie. Ubolewam, że taka sytuacja ma miejsce, ale naprawdę nie wiem, skąd do Emmy Richardson dotarła informacja o przekazaniu połowy honorarium przez zawodników na rzecz rodziny Lee. Jest to z pewnością nieporozumienie, ale z racji delikatnej natury tej sprawy i nie chcąc pozostawiać niedomówień skontaktuję się w najbliższym czasie z Emmą i osobiście wszystko wyjaśnię.

Zobacz także:

Komentarze kibiców (5)

 1. kris_net pisze:

  Ciekawe czy Emma Richardson jeździ również po klubach Angielskich i zbiera kasę, dziwna to sytuacja. Do klubu z Rzeszowa też ma pretensje że dostała za mało pieniążków. http://www.sportowefakty.pl/zuzel/320018/marta-poltorak-dla-sportowefaktypl-emma-richardson-naduzyla-naszej-goscinosci

 2. magmac77 pisze:

  ale całe wakacje bawiła się w różnych miejscach Europy, może cza się wziąć do pracy i pomyśleć o dzieciach, wstyd

 3. andrenalinas pisze:

  czy to prawda czy to fałsz, dobrze, że klub nie milczy. trzeba komentować, co się wokół dzieje.

 4. uku82 pisze:

  jak sie leci z Anglii do Polski i z powrotem za 11tysia to sie nie ma co dziwic ze tylko na waciki starcza

 5. Norb1t pisze:

  ona jest chyba spłukana, bo na sf pisze co mówi Półtorak, że też cały czas kasę chciała i szuka teraz po klubach;d

Dodaj komentarz