Nowy monitoring na stadionie Włókniarza

wazne_stadion

Stadion żużlowy w Częstochowie został wyposażony w jeden z najnowocześniejszych systemów monitoringu w Polsce. Inwestycja była konieczna, aby obiekt spełniał wymogi ustawy o imprezach masowych. Nowy monitoring jest kolejnym powodem do dumy.

Instalacja nowego monitoringu na stadionie żużlowym Arena Częstochowa zakończył się w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. - Na obiekcie zamontowano część kamer kategorii czwartej oraz dwie kategorii pierwszej. Oznacza to, że otrzymywany obraz spełnia wszelkie wymogi ustawy o imprezach masowych. Dwa stanowiska dla operatorów monitoringu znajdują się w wieży sędziowskiej. Do dyspozycji operatorów są cztery kamery obrotowe oraz osiem monitorów dotykowych na każdym stanowisku, za pomocą których można sterować pozostałymi kamerami na obiekcie. Monitoring obejmuje cały teren dookoła – poinformował nas Przemysław Praski, koordynator prac związanych z instalacją systemu monitoringu.

Na temat unowocześnienia obiektu wypowiedział się również prezes naszego klubu, Paweł Mizgalski. - Nowy monitoring nie tylko spełnia wymogi ustawy o imprezach masowych, ale jest to kolejny krok, aby Arena Częstochowa była najlepszym obiektem żużlowym i jednym z największych obiektów sportowo-kulturowych w Polsce. Monitoring będzie służył nie tylko klubowi żużlowemu i imprezom żużlowym, bo te akurat są stosunkowo bezpieczne, ale także np. koncertom, czy innym imprezom masowym, które wspólnie z miastem chcemy na naszym obiekcie organizować – stwierdził.

Wymiana monitoringu na stadionie, na którym w lipcu zostanie zorganizowany półfinał Drużynowego Pucharu Świata bardzo podnosi bezpieczeństwo. - Mamy jeden z najnowocześniejszych systemów monitoringu w kraju. Dzięki niemu możemy czuć się bezpiecznie, ponieważ umożliwia on dostrzeżenie najdrobniejszych szczegółów tego, co dzieje się na stadionie, jak i w jego otoczeniu, zarówno w dzień i w nocy. Nic nie umknie naszej uwadze. Dla spółki Włókniarza, która jest operatorem obiektu, jest to również ważne, gdyż automatycznie wzrasta bezpieczeństwo mienia, które na obiekcie się znajduje. Ten monitoring jest kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za organizacją dużych imprez w Częstochowie. W tym miejscu wielki ukłon w stronę władz miasta Częstochowy za wyłożenie środków na to przedsięwzięcie – przekazał prezes Włókniarza.

Tak jak wspomniał Paweł Mizgalski, instalacja monitoringu została sfinansowana przez miasto Częstochowa. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł około miliona złotych. - Inwestycja w całości pokryta jest ze środków miejskich. Podkreślę jeszcze raz, że jest to rzecz, która będzie służyć nam wszystkim. Ważnym aspektem jest również to, że nasz monitoring jest połączony z monitoringiem na parkingu znajdującej się obok stadionu żużlowego hali sportowej. W ten sposób powstał jeden system, którym można dowolnie sterować z hali, czy naszego stadionu – oznajmił.

Zobacz także:

Komentarze kibiców (6)

 1. carloss pisze:

  pracę z przebudową Parku stoją jak na razie stoją w miejscu.
  a wie ktoś na kiedy przewidziana jest prezentacja w sezonie 2013r.

 2. jobek22 pisze:

  ponoć wek ma być na juniorce za Strzelca :) :):)

 3. fanCKM pisze:

  co z sponsorem tytularnym ?

 4. wek pisze:

  No co z tym Strzelcem????Wszedzie pisza ze jest a tu nic!!!

 5. Neymar pisze:

  Super pełen profesjonalizm :D,a wiadomo czy jeszcze jakieś transfery będą ?Temat Strzelca jakoś ucichł.

 6. Czaro pisze:

  no i brawo :) a jak idą prace z przebudową parku maszyn?

Dodaj komentarz