Adam Strzelec dołączył do Włókniarza

wazne_bieg_czaja

W czwartek doszło do sfinalizowania rozmów, o których mówiło się w mediach co najmniej od grudnia. Częstochowski Włókniarz zawarł porozumienie ze Stelmet Falubazem Zielona Góra w sprawie wypożyczenia Adama Strzelca. Z zawodnikiem natomiast szybko ustalono warunki kontraktu.

19-letni wychowanek zielonogórskiego klubu będzie reprezentował barwy Lwów tylko w rozgrywkach Enea Ekstraligi. - W pozostałych zawodach, na przykład młodzieżowych, Adam będzie przywdziewał plastron swojego macierzystego klubu – poinformował Łukasz Kowalski, wiceprezes Włókniarza Częstochowa.

- Myślę, że jest to fajne rozwiązanie. Tym bardziej, że w Częstochowie jest kilku juniorów, którzy zasługują na to, aby jeździć w zawodach młodzieżowych, rozwijać się i nie będę zabierał im miejsca – stwierdził z kolei Strzelec.

Wiadomo również, że starty w częstochowskiej drużynie Adam Strzelec rozpocznie od drugiej kolejki Enea Ekstraligi. W pierwszej bowiem, biało-zieloni podejmą właśnie zespół Rafała Dobruckiego. Włókniarz zabiegał o możliwość startów Strzelca przeciwko Falubazowi, ale ostatecznie taki jest efekt negocjacji pomiędzy klubami.

Zawodnik wierzy natomiast, że nadchodzący sezon będzie dla niego udany i da dużo radości kibicom Włókniarza. - Włókniarz jako pierwszy odezwał się do mnie w kwestii startów. Częstochowianie przedstawili mi fajne warunki. Mam zamiar w tym roku lepiej prezentować się w lidze, aniżeli w sezonie poprzednim. Chcę pokazać się z dobrej strony, bo sezon 2012 nie był najlepszy w moim wykonaniu. Teraz chcę to zmienić i pokazać kibicom w Częstochowie, Zielonej Górze oraz działaczom klubów, że warto mi pomagać i na mnie stawiać. Stąd też podjąłem decyzję, że będę jeździć we Włókniarzu, w Ekstralidze, a nie obijać się w niższych ligach. Liczę, że zaprezentuję, iż potrafię jeździć na wysokim poziomie. Tak jak już powiedziałem, w Częstochowie otrzymałem naprawdę dobre warunki i chcę to wykorzystać oraz odpłacić się dobrymi wynikami. Chciałbym być stałym, pewnym punktem Włókniarza, zwłaszcza w Częstochowie, który będzie pomagał wygrywać mecze. Taki jest plan – stwierdził Strzelec.


Adam Strzelec – nowy zawodnik Włókniarza Częstochowa. Jego KSM wynosi 4,26

Zobacz także:

Komentarze kibiców (4)

  1. zbychu299@interia.pl pisze:

    bardzodobrzebędzierywalizacja

  2. wek pisze:

    I w sercu schowam na dnie.

Dodaj komentarz