Zobacz, jak osuszamy tor!

logo_poloniabydgoszcz

Takiego zaangażowania w przygotowanie toru w Częstochowie najstarsi kibice nie pamiętają. Sztab ludzi robi dosłownie wszystko, bo owal już w sobotę nadawał się do jazdy. Od samego sobotniego poranka na częstochowski tor wyjechała maszyna, która osusza nawierzchnię!

Na to rozwiązanie zdecydowano się w piątek wieczorem, gdy newralgiczne miejsca częstochowskiego toru spędzały działaczom sen z powiek. Najbardziej niepokojący był stan drugiego łuku przy krawężniku.

Sprzęt przykrywa część toru na około 10-15 minut i rozgrzewa nawierzchnię do temperatury 60 – 75 stopni Celsjusza. Ponadto zdecydowano się zbronować tor, by na całej szerokości nawierzchnia przesychała. Pozbyto się również resztek wody spod samych band.

W pracach najbardziej pomogłaby oczywiście pogoda. W Częstochowie błagalnie spoglądają w niebo i wypatrują słońca, które znacznie przyspieszyłoby proces suszenia toru. Najważniejsze jest jednak, że nie pada deszcz (ewentualnie drobno kropi). Wśród częstochowian panuje optymizm. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w sobotę o 16 powinien rozpocząć się pierwszy w tym sezonie trening Lwów na własnym obiekcie. Niecierpliwią się również zawodnicy. Swój sprzęt od rana przygotowują Rafał Malczewski oraz Grigorij Łaguta.

Poniżej pierwsze zdjęcia. Wkrótce zaprezentujemy całą galerię.Zobacz także:

Komentarze kibiców (2)

  1. Norb1t pisze:

    Powinien być komunikat jak odbędzie się dzisiaj trening to jutro jest mecz, jak nie ma treningu dzisiaj to nie ma meczu. Jutro ma być słonecznie i 14stopni. Chcielibyśmy wiedzieć wcześniej. Fajna ta suszarka, oby się udało.

  2. Flo pisze:

    O kur… Szacun ! Zaczynam mieć nadzieje, że jednak sie odbędzie…
    choć te prognozy takie niewdzięczne.. Póki co nie pada, oby tak cały dzień…

Dodaj komentarz