Paweł Mizgalski: Nasi kibice są fantastyczni!

wazne_kibice

W ostatnią niedzielę nareszcie zainaugurowano sezon żużlowy w Polsce. Dospel CKM Włókniarz Częstochowa na własnym stadionie podejmował drużynę skladywegla.pl Polonii Bydgoszcz. Po emocjonującym, trzymającym w napięciu do ostatniego wyścigu spotkaniu, częstochowianie zwyciężyli 47:42. Jak podkreślają zawodnicy oraz zarząd klubu, kluczową rolę w końcowym sukcesie odegrała fantastyczna częstochowska publiczność. Przypomnijmy, niedzielny pojedynek oglądało na Arenie Częstochowa około 14 tysięcy widzów.

Nie od dziś wiadomo, że w Częstochowie panuje wielka moda na żużel. Kibice po raz kolejny udowodnili to w niedzielę, kiedy stadion został niemal po brzegi wypełniony spragnionymi żużlowych emocji fanami czarnego sportu. Ci, którzy przyszli na mecz Dospel CKM Włókniarza z pewnością nie żałują swej decyzji, zobaczyli oni bowiem żużel na najwyższym światowym poziomie. Po meczu pełnym dramaturgii częstochowianie rzutem na taśmę pokonali skladywegla.pl Polonię Bydgoszcz 47:42. Jak wielki udział w tym zwycięstwie mieli częstochowscy kibice, podkreśla prezes Włókniarza, Paweł Mizgalski. – Przede wszystkim chciałbym gorąco podziękować naszym fantastycznym kibicom, którzy wypełnili Arenę Częstochowa podczas meczu z bydgoszczanami. Wielkie podziękowania należą się Stowarzyszeniu Kibiców. Dziękowaliśmy już za pomoc przy przygotowaniu toru i parku maszyn do niedzielnego spotkania, teraz trzeba podkreślić fantastyczną oprawę pojedynku z bydgoską Polonią, imponujące „sektorówki”, prowadzenie kulturalnego dopingu podczas meczu. Prezes Mizgalski podkreśla, iż sami zawodnicy docenili wsparcie kibiców. – Zawodnicy na każdym kroku podkreślali, jak ważny jest dla nich doping fanów. Już po spotkaniu Emil Sajfutdinow, który był bardzo pozytywnie zaskoczony tak liczną publicznością, wraz z innymi żużlowcami wybiegł wręcz do kibiców, przybijał piątki dziękując w ten sposób za fantastyczny doping. Swojego zadowolenia nie krył również Michael Jepsen Jensen. Stwierdził on, że nie spodziewał się aż tylu widzów na stadionie. Dzień po meczu otrzymałem maila od Liglad Racing (team Michaela Jepsena Jensena – przyp. aut.), w którym Michael dziękuje częstochowskim fanom. Z kolei Rune Holta podkreślał, jak ważne było wsparcie publiczności, które niosło go dopingiem w momencie, kiedy biegł z motocyklem w 14 biegu. Ludzie zgotowali Rune prawdziwą fetę, gdy przekroczył linię mety! Wszyscy mamy nadzieję, że fani będą z nami cały sezon i na kolejne spotkania będą przychodzić równie licznie, jak w ostatnią niedzielę. Z tego miejsca Wam wszystkim serdecznie dziękuję, jesteście wspaniali!

Prezes Lwów wspomniał także o innej roli kibiców. Fani nie tylko dopingują swoją drużynę, lecz również budują świetny wizerunek marketingowy. – Nasi kibice, gdy wypełniają stadion po brzegi, pokazują jednocześnie, jak ważny jest Włókniarz w tym mieście, jak silną ma on pozycję. To przyciąga potencjalnych inwestorów, którzy byli obecni także na meczu z Polonią. Ich zachwyt częstochowską publicznością jest wręcz nie do opisania. Wszyscy doskonale wiemy, jak wielkie wrażenie sprawia Arena Częstochowa wypełniona kibicami po brzegi. Wspomniani potencjalni partnerzy biznesowi już teraz zapowiedzieli, że będą obecni również na innych zawodach organizowanych w Częstochowie, m.in. na półfinale Drużynowego Pucharu Świata. Spotkania biznesowe prowadzone przez zarząd CKM Włókniarz S.A. towarzyszyć będą każdemu wydarzeniu żużlowemu na Arenie Częstochowa w tym sezonie, dlatego tak ważne są dla nas pełny stadion oraz wyjątkowa atmosfera zawodów żużlowych na torze, jak i na trybunach – stwierdził Paweł Mizgalski.

Zobacz także:

Komentarze kibiców (7)

 1. StarScream pisze:

  Skoro klub śle podziękowania dla kibiców to powinien uwzględnić ich na większej ilości zdjęć.

  A dla klubowego fanpage’u na facebook’u proponuję panoramiczne (360°)zdjęcie z samego środka stadionu. Każdy kto by tylko chciał, oznaczyłby się i znajomych na zdjęciu. Więcej wejść, więcej like’ów. Efekt meksykańskiej fali uchwyconej w ruchu na pewno będzie cieszył oko.

 2. wek pisze:

  Jobek,ty masz dobry kolowrotek po ginie z tonikiem.

 3. Paczanka pisze:

  14 tysięcy zapłaciło —reszta weszła za free!!!!!!!!!!

 4. jobek22 pisze:

  Zainwestowac w kołowrotki

 5. ziomall26 pisze:

  coś mi się wydaje ze ktoś tu kombinuje i zaniża frekwencje(ciekawe po co?) bo nas kibiców było więcej niż w zeszłym roku na pierwszym meczu.

 6. fanCKM pisze:

  około 14 tysięcy widzów?? Wcześniej było podawane 16500

Dodaj komentarz