Zapraszamy do hali sportowej w Poczesnej, nie tylko na imprezy sportowe

wazne_poczesna

Uroczyste otwarcie hali sportowej w Poczesnej odbyło się we wrześniu 2012 roku. Od tego czasu w obiekcie odbywają się nie tylko zajęcia z wychowania fizycznego, ale również spotkania, jak i imprezy sportowe i kulturalne.

Gmina Poczesna – sponsor meczu Dospel CKM Włókniarz Częstochowa – Stal Gorzów

Sala sportowa, część kompleksu edukacyjno-sportowego, znajduje się w Poczesnej przy ul. Szkolnej 1. Z sali na co dzień korzystają uczniowie. W dni wolne od zajęć, po południami na sali odbywają się inne imprezy. W listopadzie ubiegłego roku odbywały się m.in. Dni Sportu. Hala przeznaczona jest nie tylko na imprezy o charakterze sportowym. To właśnie w niej odbyło się m.in. spotkanie przedstawicieli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z mieszkańcami gminy Poczesna. To tutaj, w styczniu 2013 roku, odbył się koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich. Publiczność przyjechała nie tylko z terenu gminy Poczesna, ale również z Częstochowy. Koncert – jak podkreślali odbiorcy – był bardzo udany. Natomiast 8 marca na gminnych obchodach Dnia Kobiet, zaproszone osoby mogły podziwiać występy młodych artystów, podopiecznych pocześniańskiego Centrum Kultury.

Już 29 maja o godz. 17.00, w hali sportowej planowana jest kolejna impreza – „Koncert Rodzinny” z udziałem ks. biskupa Antoniego Długosza oraz zespołów: Wrzosowianie, Takt, Błysk, Tęcza, Grand Dance. Natomiast podczas „Artystycznych Dni Poczesnej”, które odbywać się będą 22-23 czerwca 2013 roku – w obiekcie przy ul. Szkolnej 1 – zaplanowano spotkania z ludźmi sztuki. Nad dwoma ostatnimi imprezami, na które wstęp jest wolny, patronat medialny objęła TVP Katowice.

Popołudniami, kiedy nie odbywają się lekcje wychowania fizycznego oraz w dniach wolnych od imprez, sala jest do dyspozycji nie tylko mieszkańców, ale również osób, które preferują aktywny wypoczynek. Salę sportową można – dzięki zainstalowanym kurtynom – podzielić na kilka mniejszych boisk na których jednocześnie można prowadzić najróżniejsze rozgrywki. Jak, kiedy można dokonywać rezerwacji sali gimnastycznej? Wszelkich informacji na ten temat udziela dyrektor gimnazjum.

Sala gimnastyczna jest jedną z nowocześniejszych obiektów sportowych. Do jej budowy zostały zastosowane wysokiej klasy materiały. Projektanci i wykonawcy nie tylko zadbali o funkcjonalne aspekty obiektu ale również estetyczne. Odpowiednia aranżacja, przemyślanie dobrana kolorystyka, estetyczne wykończenia… To wszystko sprawia, że w hali sportowej nie tylko doskonale można odpocząć fizycznie, ale również psychicznie, a racjonalne spędzenie wolnego czasu daje możliwość optymistycznego spojrzenia w przyszłość.

Zdjęcia hali sportowej

Gmina Poczesna – sponsor meczu Dospel CKM Włókniarz Częstochowa – Stal Gorzów

Zobacz także:

Dodaj komentarz