Echa pomeczowej konferencji prasowej

logo_startgniezno

W niedzielnym meczu biało-zieloni po zaciętej walce pokonali Lechmę Start Gniezno. Na pomeczowej konferencji prasowej szczególnie wśród gospodarzy panował bardzo dobry humor. Nie brakowało żartów, ale również poważnych wypowiedzi na temat spotkania.

Stefan Andersson (trener Lechmy Start Gniezno): Dziesięć punktów straty w końcowym rozrachunku jest dla nas dosyć sporym wymiarem kary. Spoglądając na przebieg spotkania, naszej drużynie szło w Częstochowie bardzo dobrze. Staraliśmy się osiągnąć jak najlepszy rezultat przed biegami nominowanymi, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że będą to kluczowe momenty meczu. Nie mogę być zadowolony z wyniku, ale dostrzegam pozytywy w moim zespole na przyszłość. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie lepiej. Patrząc na nazwiska moich zawodników i ich wyniki w tym meczu, trudno wskazać minusy. Wiadomo, przegraliśmy, ale jest potencjał w tej ekipie. Mam nadzieję, że mecze na własnym torze będziemy rozstrzygać na swoją korzyść. Liczę, że w przyszłości będziemy jeździć lepiej. Oczywiście naszym podstawowym celem jest utrzymanie się w Ekstralidze. Wierzę, że uda mi się stworzyć zespół, który będzie wygrywać i zdoła ten cel zrealizować.

Sebastian Ułamek (Lechma Start Gniezno, 6 pkt): Od paru lat przyjeżdżam do Częstochowy jako gość i praktycznie odjeżdżam jedno spotkanie w sezonie. Pogubiłem trochę punktów na torze. Uważam, że mogłem zdobyć ich więcej. Wtedy to spotkanie byłoby jeszcze bardziej wyrównane i nie przegralibyśmy różnicą dziesięciu „oczek”.

Emil Sajfutdinow (Dospel CKM Włókniarz Częstochowa, 14+1): Tak naprawdę to nie ja ten mecz wygrałem, tylko cała drużyna. Wszyscy się staraliśmy i walczyliśmy do końca. Tor był trochę wymagający, bo przy krawężniku było trochę kolein. Najważniejsze jednak, że zrobiliśmy to, co do nas należało i wygraliśmy. Ostatni bieg był dla nas najważniejszy i zrobiliśmy z Griszą wszystko, by przywieźć do mety 5:1. Co do finansów, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wczoraj oglądałem polską komedię, „Kilera”. Tam pod koniec były skrzynki z pieniędzmi. Najlepiej by było, gdyby nam tak od razu płacono (śmiech). Uważam też, że nie ma co patrzeć na przedmeczowe opinie i proroctwa dotyczące wyników. Trzeba robić swoje i walczyć, bo dopiero tor wszystko weryfikuje. Nikogo w lidze nie lekceważymy. Z takim samym nastawieniem pojedziemy do Wrocławia i mam nadzieję, że uda nam się tam wygrać.

Grigorij Łaguta (Dospel CKM Włókniarz Częstochowa, 13 pkt): Można powiedzieć, że dzisiaj tor był twardy, inaczej niż podczas ostatnich zawodów. W niedzielę Komisarz był ok, tor był ogólnie fajny, pogoda się udała, a na trybunach zasiadło sporo kibiców. To był dobry mecz dla kibiców, choć dla nas też. Było trochę ciężko, ale drużyna pojechała dosyć równo i każdy dorzucał ważne punkty. Start Gniezno wcale nie jest słabą drużyną. Oni kochają podobne tory, jaki był u nas dzisiaj. Najlepiej robić tor do walki. Zadowoleni będą kibice i zawodnicy, bo my uwielbiamy się ścigać. Owal powinien pozwalać wyprzedzać i po szerokiej i przy krawężniku i środkiem.

Jarosław Dymek (menedżer Dospel CKM Włókniarza Częstochowa): Liga jest bardzo wyrównana, wszystko się spłaszczyło, a w tabeli jest coraz ciaśniej. Dzisiejsze wyniki pokazują, że w Ekstralidze dosłownie każdy może wygrać z każdym. Kto by stawiał na zwycięstwo Wrocławia w Lesznie albo dość wysoką porażkę Falubazu w Gorzowie? Jeszcze wiele będzie takich meczów, które zaskoczą nie jednego. Co do Rune Holty, była rozmowa na temat jego taśmy. Rune mówi, że pamiętał o tym, ale sądził, że motocykl odpadli i zdąży pojechać w tym wyścigu. Okazało się jednak, że miał potężniejszą awarię. Pamiętać trzeba też o tym, że zawodnik podjeżdżając przed taśmę nie myśli „o Jezu, zdefektuje mi motocykl, wjadę w taśmę”. Nie, on chce wygrać. Rafał Szombierski miał natomiast słabszy dzień. Każdemu może się to zdarzyć. Dzisiaj padło na Rafała. Po zawodach rozmawialiśmy, tłumaczyłem mu, by się nie załamywał, tylko nastawił na walkę we Wrocławiu. Po upadku „Szumina” czuł się dobrze, nic zdrowotnie mu nie dolegało, także jest ok.

Zobacz także:

Dodaj komentarz