Już w niedzielę rusza giełda samochodowa

wazne_arena

W niedzielę na SGP Arenie Częstochowa ruszy giełda samochodowa. Co to oznacza dla częstochowskiego klubu, który jest zarządcą owego obiektu?

- Giełda samochodowa to kolejne źródło dochodu dla klubowej kasy, ale nie tylko. To także wykorzystanie obiektu wielofunkcyjnego, jakim staje się SGP Arena Częstochowa. Przypomnijmy, że sprzedaż samochodów oraz części samochodowych odbywać się będzie na świeżo przebudowanych przez Miasto Częstochowę parkingach, tzw. kręgach modelarskich. Mecze żużlowe, inne imprezy sportowe, imprezy kulturalne, pokazy, giełda towarowa, giełda samochodowa, szkoły nauki jazdy, a w przyszłości być może targi, wystawy, itp. – to wszystko sprawia, że SGP Arena Częstochowa tętni życiem. A przecież o to chodzi w przypadku stadionów czy hal, by kalendarz imprez był zapełniony eventami. Tętniąca życiem SGP Arena Częstochowa to obiekt, o którym się mówi i pisze, na który się przychodzi. Dzięki temu łatwiej jest pozyskiwać kolejnych partnerów biznesowych. Nie mówiąc o promowaniu klubu żużlowego i zawodów żużlowych wśród osób odwiedzających obiekt przy różnych okazjach. Giełda samochodowa to wreszcie nawiązanie do tradycji cieszących się wielkim powodzeniem giełd samochodowych na Zawodziu – wyjaśnił prezes CKM Włókniarz SA, Paweł Mizgalski.

Na częstochowskim stadionie od wielu lat funkcjonuje giełda towarowa. Zdaniem Pawła Mizgalskiego, pojawienie się giełdy samochodowej sprawi, iż sprzedaż artykułów oferowanych przez handlarzy na giełdzie towarowej wzrośnie. – Na pewno giełda samochodowa wzbogaci dotychczasową ofertę dla odwiedzających Arenę Częstochowa w niedzielne przedpołudnia. Liczymy, że funkcjonująca giełda towarowa zyska nowych klientów, wzrośnie koniunktura, a co za tym idzie przepływy finansowe. Giełda towarowa dla handlarzy stanie się jeszcze atrakcyjniejsza. Oczywiście ta zależność działa również w drugą stronę. Klienci giełdy towarowej z pewnością odwiedzać będą giełdę samochodową. Myślę tutaj między innymi o modelu: mąż ogląda samochody, żona odwiedza giełdę towarową – stwierdził Paweł Mizgalski.

Jak na razie giełda samochodowa będzie funkcjonować w każdą niedzielę w godzinach 6:00 – 14:00. Handlarze nie muszą podpisywać żadnych umów z prowadzącym giełdę, czy dopełniać innych formalności, jedynie w momencie zawarcia transakcji podpisać indywidualnie stosowny dokument. W przyszłości planuje się natomiast uruchomienie giełdy części samochodowych oraz motoryzacyjnych.

Zobacz także:

Komentarze kibiców (1)

  1. quazi pisze:

    Proponuję jeszcze giełdę staroci ,pokazy sztucznych ogni ,koński targ ,walki MMA ,produkty rynku rolnego i biznes pójdzie na całego nie wspominają już o speedway-u ,a tak na serio to dobry pomysł :)

Dodaj komentarz