Dospel Włókniarz przywozi 3 punkty z Leszna!

wazne_sajfutdinow_podrzucanie

Wyśmienita postawa naszej drużyny w niedzielnym meczu w Lesznie! Częstochowianie pokonali miejscową Fogo Unię 51:39, a więc zdołali odrobić dziesięciopunktową stratę z pierwszego meczu. Tym samym Lwy w ligowej tabeli mają już 22 punkty i są coraz bliżej awansu do fazy play-off.

W niedzielnym meczu bezbłędny był powracający po kontuzji Emil Sajfutdinow, który zdobył 15 punktów. Wielkie słowa uznania należą się również m.in. dla Rune Holty. “Rysiek” walczył jak prawdziwy lew na stadionie im. Alfreda Smoczyka i zdobył 10 “oczek” + bonus.

Dospel Włókniarz Częstochowa – 51
1. Grigorij Łaguta – 12+1 (2,3,2,3,2*)
2. Rafał Szombierski – 0 (w,0,-,0)
3. Rune Holta – 10+1 (2*,2,2,2,2)
4. Michael Jepsen Jensen – 7+3 (3,1*,1*,2*,0)
5. Emil Sajfutdinow – 15 (3,3,3,3,3)
6. Artur Czaja – 4+1 (2,0,2*)
7. Adam Strzelec – 3+1 (1*,1,1,0)

Fogo Unia Leszno – 39
9. Przemysław Pawlicki – 10 (3,2,3,1,1,0)
10. Damian Baliński – 3+1 (1,1*,0,1,-)
11. Mikkel Michelsen – 0 (0,-,-,0)
12. Grzegorz Zengota – 4+1 (1,2,1*,-,-)
13. Kenneth Bjerre – 10 (0,3,3,3,0,1)
14. Marcin Nowak – 1 (0,0,1)
15. Piotr Pawlicki – 11+1 (3,2,1*,d,2,3)

Bieg po biegu:
1. Prz.Pawlicki, Łaguta, Baliński, Szombierski (u/w) 4:2
2. Pi.Pawlicki, Czaja, Strzelec, Nowak 3:3 (7:5)
3. Jensen, Holta, Zengota, Michelsen 1:5 (8:10)
4. Sajfutdinow, Pi.Pawlicki, Strzelec, Bjerre 2:4 (10:14)
5. Łaguta, Zengota, Pi.Pawlicki, Szombierski 3:3 (13:17)
6. Bjerre, Holta, Jensen, Nowak 3:3 (16:20)
7. Sajfutdinow, Prz.Pawlicki, Baliński, Czaja 3:3 (19:23)
8. Bjerre, Łaguta, Strzelec, Pi.Pawlicki (d/start) 3:3 (22:26)
9. Prz.Pawlicki, Holta, Jensen, Baliński 3:3 (25:29)
10. Sajfutdinow, Pi.Pawlicki, Zengota, Strzelec 3:3 (28:32)
11. Bjerre, Holta, Baliński, Szombierski 4:2 (32:34)
12. Łaguta, Czaja, Nowak, Michelsen 1:5 (33:39)
13. Sajfutdinow, Jensen, Prz.Pawlicki, Bjerre 1:5 (34:44)
14. Pi.Pawlicki, Holta, Prz.Pawlicki, Jensen 4:2 (38:46)
15. Sajfutdinow, Łaguta, Bjerre, Prz.Pawlicki 1:5 (39:51)

Wyniki: SportoweFakty.pl

Zobacz także:

Komentarze kibiców (21)

 1. kropkaPl pisze:

  Co do MJJ to on w tym meczu zrobil 7+3 czyli 10 pkt wiec słabo? Zrobil swoje. Jakby nie zrobil tylu bysmy sie nie cieszyli z bonusa i drzelibysmy o zwyciestwo.

 2. 1szejker pisze:

  Brawo, brawo, brawo!
  Najważniejsze teraz nie lekceważyć następnych meczów.
  Obstawiam walkę o pierwsze miejsce (przed play off) w ostatniej kolejce z Falubazem!
  3 punkty z bonusem!

 3. nazaret2 pisze:

  tak trzymac i do przodu CKM

 4. kalif pisze:

  To fakt Rysio rządzi, zawsze jest widowisko jak Ryś jedzie, tak z zębem – “Ryś ma bardzo ostre kły” :-). Przyznam, że przed sezonem obawiałem się tego transferu, patrząc na dwa poprzednie i jestem totalnie w szoku. Faktycznie chyba Rysio nie może jeździć w innym klubie :-). A Emil powinien zawsze w sobotę pierogi przywozić reszcie ekipy :-).

 5. jares3 pisze:

  Chlopaki dali radę. Dla mnie 2ga linia czyli juniorzy zasługują na pochwały. To co zrobił Strzelec w 4 biegu mówi dużo o nim. Walczy do końca, szuka, kombinuje. 7 punktów juniorów na wyjeździe robi robotę. Grisza,Emil muszą swoje robić, Rysiek – tylko w Częstochowie pokazuje serce ;) a Jepsen – jak ma dzień to jedzie. Bez juniora punktującego meczu się nie wygra bo wszystko może się zdarzyć. Tak chłopaki dalej a DMP zawita znowu do NAS…CKM !!!!!

 6. Damiano1946 pisze:

  W świetle problemów kadrowych drużyn , które wydają się być najpoważniejszymi naszymi rywalami do złota , to mamy całkiem realne szanse aby być DMP 2013 :) , ale póki co nie napalajmy się zbytnio … nie daj Boże jakaś kontuzja i jak widzimy na przykładzie Torunia , wszystko pójdzie na marne …

 7. mati pisze:

  Damiano1946 ma racje co propo Ryska ale Emil i Griszka tez sie przydali.komplet Emila i 12+1 Giszki spewnoscia sie przydaly.A jesli chodzi o forme Szuminy i Michaela to jesli szyminie bedzie chodzily motocykle a Jepsen Jensen jesli bedzie mial motywacje tak jak w meczu z Toruniem to spewnoscia bedzie super. Jesli kazdy bedzie dobrze jezdzil to mamy duza szanse na mistrzostwo . Moim zdaniem BEDZIEMY MISTRZAMI

 8. Koster pisze:

  Najbardziej mnie cieszy postawa Ryśka! Widać, że przenosiny do innych klubów niekoniecznie mu służą ;) Rychu- zostań z nami jak najdłużej!

 9. jobek22 pisze:

  Rychu Holta to juz liderem jest we Włokniarzu

 10. Damiano1946 pisze:

  Bardzo ładny mecz ,szczególnie smakuje dlatego , że był to piękny rewanż na leszczyńskiej ekipie.Gdzieś można doszukiwać się analogii w dzisiejszym jak i poprzednim meczu ponieważ Toruń wygrał z nami jak byliśmy osłabieni brakiem Emila Sajfutdinowa tak samo jak Leszno wygrało z nami żerując na naszym podwójnym osłabieniu : Jensen i wspomniany Emil . Na ostatnim meczu widzieliśmy , że teoretycznie w bardzo podobnych roszadach kadrowych, na niekorzyść Torunia jechaliśmy u siebie zwyciężając ich za trzy , dzisiaj również dwoma zawodnikami osłabiona Unia jechała u siebie z nami – a my … ponownie wygrywamy za trzy . Te dwa spotkania pokazały , że jednak gdzieś jakaś opatrznościowa sprawiedliwość jest i wyszło kto tak naprawdę jest najzwyczajniej lepszy. Ja jednak cały czas spoglądam na to wszystko co się dzieje z bardzo zimną krwią i radzę to samo czynić naszemu zarządowi jak i zawodnikom , ponieważ sezon zasadniczy jeszcze trwa . Ja wiem , że skóry na niedźwiedziu nie powinno się dzielić , ale umówmy się … na play-off’y drużyna powinna być kompletna , więc trzeba coś zrobić z naszym Szombierskim oraz pomóc ustabilizować formę Jensena Jepsena. Jeszcze raz wielkie dzięki dla Rune Holty za fantastyczną walkę , dla mnie to nie Emil , nie Grisza(bo oni od robienia sporych pkt tutaj są) a właśnie on odwalił kawał dobrej roboty w tym bardzo ważnym meczu. Za tydzień podejmiemy niezwykle zmobilizowaną PGE Marmę ,żebyśmy nie poczuli się za pewnie po tym wczorajszym spotkaniu bo Rzeszowianie mogą to wykorzystać …

 11. adrian92150 pisze:

  bardzo ładny mecz wszyscy pojechali na właściwym poziomie tylko szkoda szuminy może u nas pojedzie w miare normalnie ;) zobaczymy ;) ale widowisko wspaniałe brawo emil grisza i rysiu byliście motorem napedowym naszej drużyny i jeszcze raz gratulacje wyniuku i zdobycia bonusa ;)

 12. jozek pisze:

  Bardzo dobrze szkoda Szuminy bo psichicznie pewno spadl na dno no ale i z tego trzeba wiedzec sie podniesc. Ja tez jestem zaskoczony szybkoscia przekazaniem informacji mam nadzeje ze tak beda przekazywane po kazdym meczu. Nie zaszkodzilby krotki kometarz o meczu

 13. netoperek pisze:

  Tak jak pisałem na SF – Szumina musi jeść przed meczem wyjazdowym pierogi od mamy Emila! Brawo Włókniarz!

 14. kalif pisze:

  Gratulacje dla Lwów. Fajnie oglądać Włókniarz jak zwycięża na wyjazdach i walczy o najwyższe cele. Wszyscy ładnie pojechali, szkoda tylko Szuminy. Starty miał eleganckie, ale na trasie coś nie grało, ale wierzę, że w następnym meczu pójdzie dużo lepiej i znów będzie można oglądać jak się cieszy z wygranych – najlepszy widok ;-).

  PS. I właśnie o takie tempo publikacji newsów wszystkim kibicom chodzi. Super. Oby tak dalej :-).

 15. radek82 pisze:

  Dla wszystkich zawodników Wielkie Dzięki! SUPER EMIL! BĘDZIESZ MISTRZEM ŚWIATA!

 16. wek pisze:

  Co za predkosc przekazania wiadomosci,gratulacje!!!

 17. fanka CKM Włókniarz pisze:

  brawo Emil
  jesteś super

 18. fanka CKM Włókniarz pisze:

  tor był fatalny
  ale zawodnicy super

 19. Paczanka pisze:

  Kurde było widać że “Szumina” się starał – ale coś nie zagrało , trafiał na mokre.

Dodaj komentarz