XVII Święto Pstrąga 3-4 Sierpnia Złoty Potok – Zapraszamy!

logo_ckmwlokniarz

Święto Pstrąga w Złotym Potoku już w ten weekend! W imieniu gminy Janów zapraszamy na Święto Pstrąga do Złotego Potoku, które odbędzie się w najbliższy weekend 3-4 sierpnia!

Na początku warto zaznaczyć, że jak pstrągi to i dobra kuchnia, dlatego motywem przewodnim będą dla nas pokazy kulinarne i świetna zabawa w gronie najbliższych i przyjaciół. Cofnijmy się na chwile w czasie, aby przybliżyć Wam temat tego święta: Miejscowość Złoty Potok w gminie Janów to „Złota Kraina Pstrąga”. Tutaj w 1881 roku przywieziono do Europy, po raz pierwszy, ikrę Pstrąga Tęczowego i tutaj w najstarszej europejskiej pstrągarni, która działa do dnia dzisiejszego, nastąpił pierwszy wylęg pstrągów. Pstrągarnia Raczyńskich handlowała pstrągiem na całym kontynencie i stąd ta królewska, złotopotocka ryba znalazła się na stołach całej Europy. Tak już od nieprzerwanie od 1995 na błoniach złotopotockich organizowane jest to święto rodzinne.

Amatorów pstrąga pod każdą postacią oraz miłośników dobrej zabawy zapraszamy do Złotego Potoku w sobotę 3 sierpnia od godziny 12.00, gdzie przy rytmach Disco-Polo do zabawy rozgrzeją nas DJ, którzy do każdej imprezy potrafią dostosować gust muzyczny dla swoich słuchaczy. Organizatorzy przygotowali także sporo ciekawych konkursów i atrakcyjne nagrody. W ciągu dnia na scenie zobaczymy różne pokazy kunsztu kulinarnego w wykonaniu restauracji. Gotował będzie znany częstochowianom Szymon Szlendak – kucharz roku miesięcznika Kuchnia. W sobotę o godzinie 17 wspólnie z uczestnikami zatańczymy Zumbę. Od godziny 20 zabawa pod gołym niebem w rytmach disco i pop.

W niedziele od godziny 12 konkursy na scenie, godzina 14 Poszukiwacze Skarbu – rodzinna gra terenowa. O godzinie 15 bajka dla dzieci “Pinokio”. A o godzinie 16 gość specjalny Barbara Ritz zwyciężczyni dobrze wszystkim znanego programu telewizyjnego TVN Master Chef. Od godziny 20 powtórka z soboty czyli zabawa pod gołym niebem. Oprócz pokazów i konkursów kulinarnych zapraszamy amatorów domowych alkoholi na konkurs na najlepszą nalewkę.

Warto również wrócić do kwestii wydarzeń dla najmłodszych, organizatorzy zapewniają kącik dla najmłodszych, gdzie pod odpowiednią opieką będzie można zostawić swoje pociechy. Zorganizowane będą liczne konkursy dla dzieci z nagrodami ufundowanymi od firmy Marioinex. Na błoniach złotopotockich będzie również wesołe miasteczko z atrakcjami dla dorosłych i dla dzieci.

Informacja prasowa

Zobacz także:

Komentarze kibiców (1)

  1. jozef pisze:

    Super tak calej chlopaki

Dodaj komentarz