Woffinden pojedzie w Częstochowie. Szczegóły niedzielnego turnieju

wazne_torunPO_dymek

W niedzielę na SGP Arenie Częstochowa wielkie żużlowe święto. W turnieju indywidualnym wystartują m.in. nowy Indywidualny Mistrz Europy, Martin Vaculik oraz główny kandydat do tytułu Indywidualnego Mistrza Świata Tai Woffinden. Naturalnie nie zabraknie reprezentantów Dospel Włókniarza Częstochowa.

Na liście startowej II Międzynarodowego Turnieju Żużlowego o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Olkam Cup znaleźli się prawie wszyscy zawodnicy częstochowskiej drużyny, którzy dzielnie walczyli o punkty dla Włókniarza w sezonie 2013. Brakuje Emila Sajfutdinowa, dla którego sezon został zakończony w sierpniu z powodu kontuzji.

Organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje dla fanów, ale o szczegółach będą informować stopniowo. Jednym z pomysłów jest konkurs jazdy na jednym kole po 16. wyścigu dnia lub po biegu finałowym. To, czy zostanie on zorganizowany uzależnione jest jednak od pogody i tempa rozgrywania turnieju. W przypadku zimna działacze nie zamierzają na siłę przedłużać zawodów, które łącznie będą się składały z 23. biegów. Turniej zostanie bowiem rozpoczęty gonitwą eliminacyjną, w której udział wezmą Adam Strzelec, Hubert Łęgowik, Rafał Malczewski i Oskar Polis. Zwycięzca z tej odsłony wystartuje w zawodach z numerem 16.

Uczczona zostanie również pamięć tragicznie zmarłych żużlowców. Bieg barażowy, w którym dwa pierwsze miejsca będą premiowały awansem do finału, zostanie poświęcony pamięci Lee Richardsona. Anglik w latach 2006 – 2009 reprezentował barwy Włókniarza. Z kolei wyścig finałowy będzie zarazem biegiem memoriałowym pamięci Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego.

Ceny biletów to 20 złotych normalny i 10 ulgowy. Bilety ulgowe przysługują dzieciom powyżej 7. roku życia, młodzieży, studentom do 25. roku życia oraz emerytom i rencistom. Karnety na sezon 2013 na mecze Dospel Włókniarza Częstochowa nie obowiązują.

Początek zawodów: 17:00. Wkrótce podamy szczegóły dotyczące sprzedaży biletów.

Lista startowa:
1. Troy Batchelor
2. Artur Czaja
3. Rafał Szombierski
4. Martin Vaculik
5. Grigorij Łaguta
6. Antonio Lindbaeck
7. Nicolai Klindt
8. Tai Woffinden
9. Peter Kildemand
10. Michael Jepsen Jensen
11. Krzysztof Buczkowski
12. Maksim Bogdanow
13. Rune Holta
14. Andrzej Lebiediew
15. Mirosław Jabłoński
16. Zwycięzca biegu eliminacyjnego

Zobacz także:

Komentarze kibiców (3)

 1. penitenziagite pisze:

  Już widzę te tłumy.O 18.30 jest Imp w tv,a oni robią 23-biegowy turniej o 17.00 :-) Pogratulować. Poza tym,to chyba ktoś nie pomyślał o tym,jak teraz zimne są wieczory.

 2. Norb1t pisze:

  Ceny biletów dobre. Obsada ciekawa. Niespodzianki, też fajnie. Tylko czemu o 17! o 18:30 jest IMP. Ja bym zmienił na 15/15:30.

 3. endraum pisze:

  Ciekawy skład… :)

  P.S. Włókniarze jeżdżą w indywidualnych imprezach…a na stronie puchy i wiatr hula, a gdzie newsy się pytam?! :)

Dodaj komentarz