Czwórka Lwów z kontraktami w Szwecji

runeholta2

W Polsce transferowa karuzela wystartuje dopiero 1 listopada, tymczasem w Szwecji kluby podpisują już kontrakty z nowymi zawodnikami. Czterech reprezentantów Dospel Włókniarza nie musi się już martwić o przynależność klubową w kraju Trzech Koron.

O tym, że Rune Holta ma zmienić klub w Szwecji mówiło się bardzo długo. W miniony wtorek (15.10) stało się to faktem. Norweg z polskim paszportem związał się roczną umową z Vastervik Speedway. Autograf „Ryśka” pod kontraktem ogromnie ucieszył sztab szkoleniowy z Vastervik, który teraz do dyspozycji będzie miał oprócz Holty m.in. Daniela Nermarka i Petera Ljunga, a więc byłych żużlowców Włókniarza. W minionym sezonie Holta wystąpił w trzynastu spotkaniach Indianerny Kumla, w których zdobył 74 punkty i 7 bonusów. Taki rezultat dał mu średnią biegową 1,52.

Wcześniej swoje umowy ze szwedzkimi klubami podpisali – Grigorij Łaguta, Mirosław Jabłoński oraz Emil Sajfutdinow. Grisza zdecydował się nadal reprezentować Ikaros Smederne Eskilstunę, “Jabłuszko” będzie punktował dla Gnistorny Malmoe (Allsvenskan League – odpowiednik polskiej pierwszej ligi dop. red.). Sajfutdinow natomiast postanowił wrócić do VMS Elit Vetlandy. Z ekipą prowadzoną przez Bosse Wirebranda w ubiegłym sezonie sięgnął po drużynowe mistrzostwo Szwecji. Rosjanin będzie występował w sezonie 2014 ze średnią 1,389, a właśnie niski współczynnik czynił go łakomym kąskiem w tegorocznym okienku transferowym.

Zobacz także:

Komentarze kibiców (1)

  1. endraum pisze:

    “Problemy Włókniarza Częstochowa?! Artur S. zatrzymany przez CBA!” – żródło SportoweFakty….

    W.T.F? O_o

    Okienko transferowe tuż tuż….a tu taki news :/

Dodaj komentarz