Peter Kildemand nowym zawodnikiem Włókniarza!

wazne_kildemand_buczkowski

W poniedziałek w duńskiej miejscowości Varde doszło do parafowania rocznej umowy pomiędzy Peterem Kildemandem a Włókniarzem Częstochowa. 24-latek wyśmienicie zaprezentował się przed częstochowską publicznością podczas II Turnieju Żużlowego o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Olkam Cup, kiedy to zajął trzecie miejsce.

W tym momencie w kadrze naszej drużyny znajdują się m.in. Grigorij Łaguta, Rune Holta, Michael Jepsen Jensen, Rafał Szombierski, Mirosław Jabłoński, Peter Kildemand i Artur Czaja. Poniżej zdjęcia z momentu podpisania kontraktu przez Petera Kildemanda.

Kildemand do polskiej ligi trafił w 2007 roku, jako kompletnie anonimowy zawodnik. Wystartował w jednym meczu ligowym Kolejarza Opole, lecz szału nie zrobił – w dwóch biegach wywalczył zaledwie jeden punkt. Pod koniec sezonu wystąpił w turnieju “Mistrz Świata Jerzy Szczakiel Zaprasza”, a jego występ był na tyle udany, że włodarze opolskiego Kolejarza zdecydowali się przedłużyć z nim kontrakt o kolejny sezon. W przedsezonowych sparingach, ponownie, prezentował się bardzo dobrze. Niestety, mimo częstych zaproszeń, wystąpił zaledwie w dwóch meczach Kolejarza, w których wywalczył 7 oczek z bonusem.

Po dwóch latach na Opolszczyźnie, zdecydował się na zmianę przynależności klubowej. Wylądował w innym drugoligowym klubie – Speedway Polonii Piła. Także i w pilskim zespole zbyt wiele nie pojeździł. Jedno spotkanie i zaledwie jeden punkt. Przez kolejne dwa lata odpuścił starty w naszym kraju. Przed ubiegłym sezonem znalazł miejsce w składzie Orła Łódź, w którym wystąpił sześciokrotnie. 49 punktów z bonusem nie do końca przekonywało trenera Ślączkę, by dać mu drugą szansę. Ostatecznie zdecydowano się na ten krok i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Kildemand wystrzelił z formą niesamowicie. Średnia 2,271 sprawiła, że był jednym z dwóch najskuteczniejszych zawodników Drużynowych Mistrzostw I Ligi.

Nieudane początki z polskimi klubami nie przeszkadzały Duńczykowi w osiąganiu sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych. Zajął m.in. trzecie miejsce w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Danii, co uznano za sporą niespodziankę. Zaskoczył także w półfinale Mistrzostw Europy Juniorów, gdzie na torze w Fjelsted wywalczył trzynaście punktów. Występ w finale jednak tragiczny, zaledwie jeden punkt. Był członkiem kadry narodowej w finale Mistrzostw Świata Juniorów. Zdobył jedno “oczko” i przyczynił się do porażki Duńczyków z Polakami.

Brązowy medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Danii (2008). Dwukrotny medalista drużynowych mistrzostw świata juniorów: złoty (Rye House 2010) oraz srebrny (Holsted 2008). Finalista indywidualnych mistrzostw Europy juniorów (Stralsund 2008 – XVI miejsce). Brązowy medalista mistrzostw Europy par (Równe 2012). Uczestnik (jako zawodnik z “dziką kartą”) turnieju o Grand Prix Danii 2012 (XVII miejsce).

Sukcesy:
I miejsce w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2010)
II miejsce w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2008)
III miejsce w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Danii (2008)
III miejsce w finale Mistrzostw Europy Par (2012)
Uczestnik Indywidualnych Mistrzostw Europy (2008) oraz Grand Prix Danii (2012)

Kluby w Polsce:
Kolejarz Opole (2007-2008)
Speedway Polonia Piła (2009)
Orzeł Łódź (2012-2013)

Zobacz także:

Komentarze kibiców (7)

 1. fanka CKM Włókniarz pisze:

  super że u nas jeździsz !
  Włókniarz Częstochowa!!!

 2. KOMISARZ pisze:

  Jeszcze Ilia Czałow!

  • CzenstochoviA pisze:

   Przydałby się solidny polski senior, bo musi być dwóch Polaków w wyjściowym składzie. Taki Czałow lub inny zagraniczniak siedziałby tylko niepotrzebnie na ławce (a mamy przecież Szombierskiego, który z pewnością będzie sobie lepiej radził jako rezerwowy).

 3. orion174 pisze:

  Bardzo dobry transfer,dobry ambitny zawodnik,takich potrzeba w Włókniarzu.
  Na chwilę obecną mamy dobry zespół na 1 czwórkę.

 4. kalif pisze:

  No i gitara :-). Kolejny zawodnik, którego lubię we Włókniarzu. Peter, witamy na pokładzie.

 5. Norb1t pisze:

  NO wreszcie. Świetna wiadomość. Powodzenia Peter i ciesz nas swoją widowiskową jazdą, jak i zdobywaj wiele cennych punktów dla naszej drużyny. Pytanie tylko takie, czy będzie jeszcze jakiś transfer.

Dodaj komentarz