Czaja i Drabik poślizgają się w Opolu

ikona_arturczaja3

W przyszłą sobotę (25.01) o godzinie 18:00 na lodowisku Toropol rozpocznie się X edycja Opolskiej Gali Żużla na lodzie. Głównym punktem imprezy będzie oczywiście żużlowy Turniej Par o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego i nagrody Prezydenta Miasta Opola.Dziś poznaliśmy nazwiska pierwszych uczestników imprezy. Wśród dziesięciu zawodników, którzy potwierdzili swój udział w opolskiej imprezie znaleźli się m.in. Artur Czaja i Maksym Drabik. Ich rywalami będą m.in. Piotr Świderski (ubiegłoroczny zwycięzca), Mateusz Kowalczyk, Sebastian Ułamek czy też Tomasz Bajerski i Czeszka Michaela Krupickova.

Przed turniejem par odbędą się dwa miniturnieje cross-speedway i quad-speedway, pokazy sportu kartingowego oraz samochodowego. W zawodach quadowców udział wezmą zawodnicy Quad Speedway Częstochowa z Łukaszem Eliaszem na czele.

Stowarzyszenie HAWI Racing Team jest organizatorem Opolskiej Gali Żużla na Lodzie, największej na Opolszczyźnie imprezy charytatywnej, mającą na celu pomóc w rehabilitacji dzieciom pokrzywdzonym przez los. Do tej pory podczas dziewięciu edycji udało się wesprzeć 15 chorych dzieci oraz żużlowca Rafała Wilka, który doznał ciężkiej kontuzji na torze.

Teraz do wymienionej grupy dołączy trójka kolejnych chorych dzieci sześcioletnia Zuzia Macheta z Gogolina cierpiąca na niezwykle rzadką chorobę skóry, jej rówieśnik Mikołaj Kowalów z Opola, który urodził się z poważną wadą rozwoju mózgu oraz jednoroczna Julia Bonk, córeczka brązowego medalisty olimpijskiego i mistrzostw świata Bartłomieja Bonka, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem mózgu i obecnie przechodzi kosztowną rehabilitację z innowacyjną terapią komórkami macierzystymi. Pomoc otrzymają także dwie instytucje pracujące z dziećmi – Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie oraz Fundacja Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Najlepsza czwórka ubiegłorocznych zawodów. Od lewej: Czaja, Świderski, Kiełbasa i Janura

Przed rokiem jak już wspomnieliśmy, triumfował nowy nabytek Stali Gorzów – Piotr Świderski, który w finale pokonał Artura Czaję, Szymona Kiełbasę i Kamila Janurę. Na piątej pozycji sklasyfikowany został Sławomir Drabik, a na siódmej Maksym Drabik. TUTAJ znajdą Państwo fotorelację autorstwa Grzegorza Przygodzińskiego.

Zobacz także:

Dodaj komentarz