Czaja z Drabikiem w jednym duecie

ikona_arturczaja4

Sześć duetów wystąpi w tegorocznej edycji Opolskiej Gali Żużla na lodzie, której głównym punktem będzie Turniej Żużlowy Par o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego i nagrody prezydenta Miasta Opola. Na opolskim Toropolu zaprezentują się m.in. Piotr Świderski, Sebastian Ułamek, Artur Czaja, Maksym Drabik oraz Michaela Krupičková.

Reprezentanci Włókniarza Częstochowa będą startować w jednym duecie o nazwie ATLANTIS DEWELOPERS. Nie da się ukryć, że “Józek” wraz z Maksymem są faworytami do zwycięstwa w całym turnieju par. Zagrozić im może jednak duet TRUCKPORT z Piotrem Świderskim i Wojciechem Lisieckim w składzie. Z wychowankiem “Lwów” – Sebastianem Ułamkiem w jednej parze wystąpi Tomasz Bajerski, natomiast z Mateuszem Kowalczykiem – Szymon Kiełbasa.

Stowarzyszenie HAWI Racing Team jest organizatorem Opolskiej Gali Żużla na Lodzie największej na Opolszczyźnie imprezy charytatywnej, mającą na celu pomóc w rehabilitacji dzieciom pokrzywdzonym przez los. Do tej pory podczas dziewięciu edycji udało się wesprzeć 15 chorych dzieci oraz żużlowca Rafała Wilka, który doznał ciężkiej kontuzji na torze.

Teraz do wymienionej grupy dołączy trójka kolejnych chorych dzieci sześcioletnia Zuzia Macheta z Gogolina cierpiąca na niezwykle rzadką chorobę skóry, jej rówieśnik Mikołaj Kowalów z Opola, który urodził się z poważną wadą rozwoju mózgu oraz jednoroczna Julia Bonk, córeczka brązowego medalisty olimpijskiego i mistrzostw świata Bartłomieja Bonka, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem mózgu i obecnie przechodzi kosztowną rehabilitację z innowacyjną terapią komórkami macierzystymi. Pomoc otrzymają także dwie instytucje pracujące z dziećmi – Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie oraz Fundacja Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Artur Czaja wraz z Maksymem Drabikiem są faworytami imprezy w Opolu

Oficjalna lista startowa:
I. TRUCKPORT:
1. Piotr Świderski (Stal Gorzów)
2. Wojciech Lisiecki (Kolejarz Rawag Rawicz)

II. HAWI:
1. Sebastian Ułamek (GKM Grudziądz)
2. Tomasz Bajerski

III. BISEK ASFALT:
1. Mateusz Kowalczyk
2. Szymon Kiełbasa

IV. ATLANTIS DEWELOPER:
1. Artur Czaja (Włókniarz Częstochowa)
2. Maksym Drabik (Włókniarz Częstochowa)

V. mBANK:
1. Marcin Sekula (Kolejarz Opole)
2. Michaela Krupičková (Czechy)

VI. K&K HYDROBUD:
1. Ronny Weiss (Niemcy)
2. Steven Mauer (Niemcy)

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18:00. Przed turniejem par odbędą się dwa miniturnieje cross-speedway i quad-speedway, pokazy sportu kartingowego oraz samochodowego. Wpływy z biletów zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację trójki małych dzieci. Wsparcie otrzyma także Domowe Hospicjum dla Dzieci oraz Hospicjum Opolskie.

Bilety można nabyć w cenie 30 PLN.
UWAGA! Przedsprzedaż:
- przed południem: Lodowisko TOROPOL, TABACO, DOMEX
- od południa: POD AMFITEATREM
- po południu: LUDOVA BAR, BP-Oktan, MpartsMOTOCYKLE
Bilety będą do nabycia aż do wyczerpania w wymienionych placówkach w godzinach ich funkcjonowania.

Zobacz także:

Dodaj komentarz