Włókniarz zaprezentował się kibicom! – relacja

wazne_druzyna14

Blisko siedmiotysięczna publiczność powitała w minioną niedzielę w Hali Sportowej Częstochowa drużynę Włókniarza Częstochowa. Drużynę, której celami jest stwarzanie świetnych i emocjonujących widowisk oraz zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli. W niedzielę w częstochowskiej hali nikt nie miał wątpliwości, że ten zespół sięgnie po jeden z medali w nadchodzącym sezonie.

Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 17. Całą wcześniejszą godzinę wszyscy zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz zarząd klubu CKM Włókniarz SA był do dyspozycji dziennikarzy. Duże zaskoczenie wywołał Grigorij Łaguta, który pojawił się o kulach i z unieruchomionym stawem skokowym prawej nogi. W lutym Rosjanin nabawił się kontuzji kostki (pęknięcie), lecz nie chciał pisząc kolokwialnie, chwalić się tą informacją. „Grisza” uspokoił jednak wszystkich zgromadzonych. - Za tydzień zdejmuje gips i za dwa tygodnie będę gotowy do treningów – powiedział podczas konferencji prasowej.

W czasie konferencji przy głównym stole oprócz osób związanych z CKM Włókniarz SA zasiadł także wiceprezydent miasta Częstochowy, pan Jarosław Marszałek. Wyraził on, że miasto się solidaryzuje i identyfikuje ze sportem żużlowym.

Gdy czas przeznaczony dla mediów dobiegł końca, zawodnicy udali się w okolice sceny, na której swój koncert za moment miał rozpocząć zespół Enej. Wcześniej jednak licznie zgromadzoną publikę przywitał Mariusz Klecha, bardziej znany jako DJ Dragon. Kibice z sektora B7 prowadzili głośny doping, do którego często dołączała się pozostała część widzów. Koncert zespołu Enej dobiegł końca parę minut po godzinie 18. Na danie główne kibice musieli jednak jeszcze troszkę poczekać.

Prowadzący galę Wojciech Wierzbicki, którego głos najczęściej rozbrzmiewa z wieży stadionu podczas spotkań ligowych Lwów oraz Ireneusz Bieleninik zaprosili na scenę członków złotej drużyny z roku 1974. Na upamiętnienie 40-lecia tego wydarzenia to właśnie ci panowie, którzy sięgnęli po drugi w historii naszego klubu tytuł Drużynowego Mistrza Polski byli gośćmi specjalnymi. Nie zabrakło tych, którzy złoto z Włókniarzem zdobywali również w roli trenera, czyli Marka Cieślaka oraz Andrzeja Jurczyńskiego. W momencie prezentacji mistrzów na telebimie wyświetlano zdjęcia z tego pamiętnego roku.

Później przed zebranymi zaprezentowali się członkowie zarządu CKM Włókniarz SA w osobach Pawła Mizgalskiego i Łukasza Banasia oraz prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz Michał Świącik. Prezes spółki Paweł Mizgalski przywitał publiczność, gości oraz sponsora strategicznego klubu, firmę K.J.G. Company. Następnie przekazał kilka informacji. Jedna z nich dotyczyła utworzenia fundacji o nazwie „Pomóżmy Lwom”, która będzie funkcjonowała przy klubie. Jej celem jest gromadzenie środków na pomoc dla byłych zawodników Włókniarza, których mocno doświadczył los. Jednym z beneficjentów na pewno będzie Kamil Cieślar. 22-latek w 2010 roku uległ wypadkowi na torze w Częstochowie podczas zawodów o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski. Pokłosie tego wydarzenia to niestety fakt, iż były junior Lwów porusza się na wózku inwalidzkim.

Zawodnicy, którzy w sezonie 2014 będą reprezentowali barwy naszego Włókniarza byli przedstawiani fanom we wcześniej ustalonej kolejności. Pierwszy na scenie pojawił się Oskar Polis, później wychodzili kolejni juniorzy. Mnóstwo braw otrzymał Maksym Drabik, w którym wielu częstochowian pokłada spore nadzieje. Emocje wzrastały z każdym kolejnym prezentującym się żużlowcem. Przedostatni był Grzegorz Walasek, który po 8. latach przerwy wraca do Włókniarza. Z kolei zwieńczeniem było wyjście Grigorija Łaguty. Kapitan biało-zielonych otrzymał oklaski na stojąco. Mimo kontuzji Rosjanin postarał się nawet o krótki taniec stojąc na środku sceny.

Pod koniec imprezy zawodnicy wylosowali nazwiska osób, które wypełniły kupony przygotowane przez firmę Oriflame. Do wygrania były nagrody ufundowane właśnie przez Oriflame, E. Wedel oraz CKM Włókniarz SA. Następnie żużlowcy długo rozdawali autografy oraz pozowali do wspólnych zdjęć z kibicami.


Zobacz także:

Komentarze kibiców (1)

  1. Czarny119@o2.pl pisze:

    Co do wygranych z Oriflame… Kiedy będzie jakiś kontakt z osobami, które zostały wylosowane?

Dodaj komentarz