Finał krajowych eliminacji do IMEJ w Częstochowie

logo_pzm

Sporo jazdy czeka żużlowców Włókniarza Częstochowa przed startem rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Duet szkoleniowy Piotr Żyto – Jarosław Dymek zaplanował aż jedenaście spotkań sparingowych. Dziś już wiemy, że w Częstochowie odbędzie się na początku kwietnia – finał krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów.

Zawody zaplanowane zostały na 5 kwietnia, a więc na ten sam dzień co wyjazdowy trening punktowany w Grudziądzu. W turnieju na pewno zabraknie lidera naszej formacji młodzieżowej – Artura Czai, który nie mieści się w barierze wiekowej. Przypomnijmy, że w IMEJ mogą startować zawodnicy do lat 19. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by na SGP Arenie Częstochowa zaprezentował się m.in. Hubert Łęgowik, Oskar Polis, Przemysław Portas czy też Maksym Drabik. Rywalami częstochowian powinni być znani z ekstraligowych torów – Bartosz Zmarzlik, Paweł Przedpełski, Alex Zgardziński, Mateusz Borowicz czy też Krystian Pieszczek i Adrian Cyfer.

Obecnie trwa proces zgłoszeń do tychże zawodów. Po ich zakończeniu Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikuje nazwiska osiemnastu zawodników, którzy 5 kwietnia (sobota) zjawią się w Częstochowie na torze przy ul. Olsztyńskiej. Awans z częstochowskiego finału wywalczy sześciu zawodników, najlepsza piątka plus zawodnik, który otrzyma nominację od GKSŻ. Kolejnym etapem rywalizacji o tytuł najlepszego juniora Europy będą półfinały w Pardubicach (13.06) oraz Macon (14.06).

Przypomnijmy, że w 2007 roku Częstochowa była organizatorem finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów na żużlu. Triumfował wówczas z dorobkiem czternastu punktów Duńczyk – Nicolai Klindt. Srebrny medal wywalczył Chorwat Jurica Pavlic, a brąz po biegu barażowym zawisł na szyi Filipa Sitery. Najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce zajął wychowanek częstochowskiego Włókniarza – Borys Miturski. W zawodach kibice mieli szansę ujrzeć w akcji jeszcze m.in. Thomasa H. Jonassona, Martina Vaculika, Artioma Łagutę czy też Maksima Bogdanowa.

Zobacz także:

Dodaj komentarz