Prezes wyjaśnia absencje podstawowych zawodników

wazne_holta_jepsenjensen

Sporo kontrowersji wśród naszych kibiców wzbudziły awizowane zestawienia Włókniarza na cztery treningi punktowane, które odbędą się w najbliższych dniach. Prezes klubu Paweł Mizgalski wyjaśnił, jaki jest powód absencji m.in. Rune Holty oraz Michaela Jepsena Jensena.

Pragniemy przypomnieć, że m.in. w niedzielnym treningu punktowanym z gorzowską Stalą jako goście w naszej ekipie zaprezentują się Nicki Pedersen oraz Andrzej Lebiediew. Ponadto młody Łotysz zaprezentuje się w barwach Lwów także w Gorzowie, gdzie zastąpi Rafała Szombierskiego. Kibice z oburzeniem zareagowali na te decyzje. Sugerowali, że w miejsce zawodników z zewnątrz powinni pojechać np. młodzieżowcy Lwów. Należy jednak pamiętać, że naszych juniorów czeka sporo pracy w nadchodzącym czasie. Poza piątkowym test-meczem w Gorzowie pojadą oni dwukrotnie z reprezentacją Szwecji do lat 21.

- Sytuacja jest dosyć niekomfortowa dla naszego sztabu szkoleniowego. Wytłumaczenie absencji kilku zawodników jest bardzo proste. Zawodnicy po pierwszych treningach na naszym torze, a przypominam, że byli obecni zarówno Michael Jepsen Jensen jak i Rune Holta wysłali silniki do serwisowania. Ich tunerzy otrzymali od nich informacje, co by chcieli poprawić w swoim sprzęcie. Poza tym nowe silniki, z tego co wiem, ani do Rune Holty ani do Michaela Jepsena Jensena jeszcze nie trafiły. Także tak naprawdę Michael na ten weekend byłby w stanie przyjechać z tylko jednym nowym silnikiem. Podobnie Rune Holta. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że niestety na tę chwilę sytuacja sprzętowa zawodników powoduje, że tej dwójki w pierwszych test-meczach nie zobaczymy. Zawodnicy deklarują, że już na następne treningi punktowane powinni być gotowi - wyjaśnił prezes Włókniarza Częstochowa, Paweł Mizgalski.

- Nasi juniorzy pojadą dwa test-mecze z młodzieżową reprezentacją Szwecji. Myślę, że to będzie doskonała szansa żeby spróbować swoich sił. Poza tym nasi zawodnicy mają też inne zobowiązania. Na przykład Peter Kildemand pojedzie w piątek w Gorzowie, ale zabraknie go u nas w niedzielę, ponieważ musi wystartować w mistrzostwach Elite League w Coventry. Nieusprawiedliwiona absencja jest obwarowana karą przez organizatorów. Rafał Szombierski w dalszym ciągu jest chory, posiada zwolnienie lekarskie i ten weekend spędza w domu. Wreszcie Grisza Łaguta, którego spotkała nieprzyjemna sytuacja związana z jego kontuzją. Rzeczywiście na pierwszy weekend sparingów nasz skład się rozsypał, ale myślę, że już kolejne sparingi będą w coraz mocniejszym zestawieniu - kontynuował prezes naszego klubu.

Podobnie negatywnie kibice zareagowali na brak w awizowanych składach Maksyma Drabika. Jego występ w nadchodzącym weekendzie jest jednak możliwy. - Sztab szkoleniowy będzie jeszcze na ten temat dyskutować ze Sławkiem Drabikiem. Ostatnia informacja jest taka, że oni również nie czują się gotowi sprzętowo. Też czekają na części i silniki. Zdaję sobie sprawę z tego, że Maksym chciałby jak najlepiej wypaść w tych pierwszych test-meczach. My również nie chcielibyśmy, aby ewentualny słabszy występ Maksyma jakoś tego młodego chłopaka zdeprymował. Tutaj jednak sprawa jeszcze nie jest przesądzona. Jeśli ta sytuacja się poprawi, niektóre części do niego dotrą to jest szansa, że Maksym w ten weekend pojedzie – zakomunikował Mizgalski.

Zobacz także:

Komentarze kibiców (6)

 1. Wojtas pisze:

  Ciekawe bo wróbeliki ćwierkają że nie dostali kasy i się wypieli żeby nie zostać oszukanym jak Emil więc na chwilę obecną jest bosko bo Holty brak MJJ brak Grisza połamany i …. skład mamy boski Walasek , Szumina , Jabol , Czaja i …..? koniec więc nie ma kasy nie ma żużla

 2. quazi pisze:

  Macie racje panowie,najbardziej przykre jest to ,że to kibice dzięki którym odbywa się cały spektakl p.t. “speedway” i to oni powinni znać prawdę a wciska im się bzdury !!!
  p.Mizgalski ! więcej szacunku wobec wiernych kibiców , bo bez nich dawno by pana nie było.

 3. robert77 pisze:

  KIBICE chcą prawdy !!!! Kiedy podacie prawdziwe wiadomości ?

 4. ziomall26 pisze:

  Popieram kolegę to co mówi pan prezes to jest jedna wielka ŚCIEMA szkoda tylko tych naszych zawodników.Za czasów Mariana było ciężko(a było mniej sponsorów) ale teraz to już straszna tragedia i lipa śmierdzi to spadkiem do drugiej ligi i tyle na ten temat mam do powiedzenia.

 5. KOMISARZ pisze:

  Kłamstwo!
  Sparing w Częstochowie dla Gorzowian i Leszczynianina…?
  Niestety klub tonie w długach, a Jensen rozważa odejście do Wrocławia! Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie!

  • CzenstochoviA pisze:

   Skąd wiesz, że to jest kłamstwo? Jesteś pewny, że MJJ rozważa przejście do Sparty? Powtarzasz zwykłe, zasłyszane gdzieniegdzie plotki, czy może faktycznie wiesz coś, czego mało kto miał okazję wysłuchać?

Dodaj komentarz