Włókniarz U-21 – Szwecja U-21 (wypowiedzi)

logo_ckmwlokniarz

Zwycięstwem 47:43 zakończył się sobotni sparing młodzieżowej formacji Włókniarza Częstochowa z reprezentacją Szwecji do lat 21. Co po zawodach mieli do powiedzenia nasi goście Victor Palovaara, Kenny Wennerstam, Joel Andersson i Jonas Engdahl oraz gospodarz Hubert Łęgowik?

Victor Palovaara  (Valsarna Hagfors – 2 punkty):
- Myślę, że stać mnie na wiele lepszy wynik i że jutro możemy wygrać! Jeśli tylko się nie poddamy to będzie dobrze.

Kenny Wennerstam (VMS Elit Vetlanda – 3 punkty):
- To były dobre zawody dla mnie. Tor był nieco szorstki, ale jazda po nim sprawiała samą radość i przyjemność.

Jonas Engdahl (Dackarna Malilla – 1 punkt):
- Była to dla mnie szansa jazdy i poznania nowego toru w innym kraju niż Szwecja. Było bardzo trudno, ale liczyła się dobra zabawa.

Joel Andersson (Indianerna Kumla – 8 punktów):
- Było to naprawdę niezłe spotkanie, aczkolwiek o wiele trudniejsze niż myślałem. Tak naprawdę chodziło o zabawę, tor był fajnie przygotowany.

Hubert Łęgowik (Włókniarz Częstochowa – 9 punktów):
- Swój występ oceniam bardzo pozytywnie, był to świetny sprawdzian dla mojej osoby. Mogliśmy się pościgać, było parę ciekawych wyścigów, co na pewno mogło podobać się zgromadzonej publiczności. Co do mojej postawy to myślę, że mogę być z siebie zadowolony. Jechałem na silniku, który był już na wykończeniu. Spodziewałem się ciężkiego meczu, w końcu to reprezentacja kraju. Chłopaki mają naprawdę dobry sprzęt, ale pokazaliśmy się z lepszej strony. Tak jak już wspomniałem, mój silnik od początku zawodów nie jechał tak, jak powinien. W trzecim biegu podczas startu myslałem, że naprawdę zapomniałem odkręcić kranów paliwowych. Z okrążenia na okrążenie jechał gorzej, aż na ostatnim łuku… ekspolodował. Konkretnie to urwał się zawór. Na następne biegi musiałem zastąpić go nieznanym silnikiem i naprawdę było super. Myślę, że jutro pokażemy się z jeszcze lepszej strony.

Rozmawiał: Konrad Cinkowski

Zobacz także:

Dodaj komentarz