Grigorij Łaguta nie pojedzie w Lesznie!

wazne_grigorijlaguta

Niestety, sprawdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. W inauguracyjnym spotkaniu w Lesznie zabraknie Grigorija Łaguty. O tym fakcie poinformował trener Piotr Żyto.

- Skład mogę sobie układać, ale jeszcze nie wiem co będzie np. z Jensenem, bo jest mocno poobijany. Pewny jestem Grzegorza Walaska. Otrzymałem wiadomość, że w turnieju w Zielonej Górze po czterech biegach miał komplet punktów. Jego forma jest wysoka. Grigorij Łaguta na pewno w tym pierwszym meczu nie pojedzie. Zobaczymy, czy zdecydujemy się na “zz-tkę”, czy inne rozwiązanie. Mirek Jabłoński pokazał w niedzielę, że też należy mu się miejsce w składzie. Raczej na wyjazd nie wezmę Rafała Szombierskiego, bo patrząc na zeszłoroczne wyniki, radził sobie słabiej. Dobrze jeździł w Częstochowie. Naprawdę jeszcze nie wiem, w jakim składzie pojedziemy do Leszna. Przed nami jeszcze trzy treningi punktowane, w tym we Wrocławiu i Rzeszowie. Po nich dopiero będziemy mądrzejsi – powiedział trener Włókniarza Częstochowa.

W związku z absencją Grigorija Łaguty, możliwy w Lesznie jest występ Mirosława Jabłońskiego. - Jeżeli będę powołany, to na pewno dam z siebie nie 200, nie 300, a milion procent. Zresztą teraz na treningach i sparingach też to widać, że się staram. Nawet, gdy nie wychodzi, to walczę, by poprawiać swoje pozycje – stwierdził z kolei Jabłoński.

Zobacz także:

Komentarze kibiców (4)

 1. Norb1t pisze:

  Do ustalania składu jak mówi trener poczekajmy po sparingach wyjazdowych. Jak tam Miras będzie jeździł dobrze, to trzeba dać mu szansę. Inaczej jeździ się u siebie, inaczej na wyjazdach. MJJ pojedzie pewnie, bardziej o jego formę się martwię. Grisza czekamy na Ciebie, kapitanie! Miejmy nadzieję, że na Falubaz w pełnym składzie.

 2. KOMISARZ pisze:

  Jabłoński pojechać powinien, owszem ale za JJ, a za Griszę z/z
  Mamy pecha do spotkań z Lesznem…

 3. fanCKM pisze:

  Wydaje mi się że do leszna pojedziemy tak:
  Mirek Jabłoński
  Peter Kildemand
  Rune Holta
  MJJ
  Grzegorz Walasek
  Artur Czaja
  Rafał Malczewski

 4. marecki75 pisze:

  uważam, że Miras powinien dostać szansę!

Dodaj komentarz