Informacje ogólne

Prezentujemy Państwu garść informacji organizacyjnych związanych z meczami na Arenie Częstochowa w sezonie 2012.

Bilety

Od sezonu 2012 na każdym bilecie umieszczone będzie miejsce na imię, nazwisko oraz numer PESEL. Dane te należy samodzielnie uzupełnić przed wejściem na stadion. Wejściówki na mecz z poszczególne mecze można zakupić w siedzibie klubu (możliwość płatności kartą) oraz u naszych partnerów:

 • CKM „Włókniarz” S.A., ul. Olsztyńska 123/127, Częstochowa (budynek klubowy, wejście od ul Żużlowej)
 • PAT-ROX, ul. Strażacka 1, Częstochowa
 • Alamo Bistro, ul. Focha 7/15, Częstochowa (w Simply Market)
 • Stacje paliw K.J.G. Company
  Tylko karnety normalne i ulgowe
  Adresy stacji:
  - ul. Wręczycka 11, Częstochowa
  - ul. Równoległa 63, Częstochowa
  - ul. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego 30, Częstochowa
 • Stoisko klubowe w hipermarkecie Real, ul. Kisielewskiego 8/16, Częstochowa

Godziny otwarcia punktów partnerskich oraz dzień rozpoczęcia sprzedaży biletów będzie każdorazowo ogłaszany na naszej stronie WWW. Więcej informacji na temat wejściówek w dziale Bilety.

W każdym z wyżej wymienionych punktów istnieje również możliwość zakupu karnetów na sezon 2013. Więcej informacji w zakładce Karnety 2013.

Wejście na stadion

Do wejścia na stadion upoważnia ważny bilet lub karnet wraz z niezbędnymi dokumentami (jeśli bilet/karnet ulgowy). Bramy Areny Częstochowa otwierane są 2 godziny przed meczem. W celu uniknięcia kolejek do kas i wejścia, zalecamy wcześniejsze przybycie na obiekt.

Gastronomia

Stoiska gastronomiczne ulokowane będą na koronie stadionu. W sprzedaży kiełbaski z grilla, hot-dogi, wata cukrowa, popcorn, zimne napoje, piwo (3,5%), chipsy oraz batony. Dodatkowo przy wejściu głównym na stadion znajduje się ogródek piwny (piwo 3,5%) naszego sponsora głównego – marki Tyskie. Spożywanie zakupionego w w/w punktach alkoholu dozwolone jest na terenie całego obiektu (w tym trybuny).

Animacja dla dzieci

Przy wejściu głównym na stadion znajduje się się będzie namiot naszego partnera Prywatnego przedszkola Kolorowa Ciuchcia. Dla najmłodszych fanów czarnego sportu przygotowane są m.in. malowanie twarzy, żużlowe kolorowanki, gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami. Na stoisku pojawia się również klubowa maskotka.

Dojazd i parking

W bezpośrednim otoczeniu stadionu parkowanie możliwe jest przy ul. Żużlowej, Olsztyńskiej, przed głównym wejściem na stadion od ul. Orlik-Ruckemanna oraz na parkingu przy hali sportowej przy ul. Żużlowej. W celu sprawnego przybycia i powrótu po meczu, zachęcamy kibiców do skorzystania z usług komunikacji miejskiej (linia 11 – przystanek Wspólna, 13 – przystanek Stadion Miejski, 28 – przystanek Stadion Miejski). Rozkłady jazdy dostępne są na stronie MPK Częstochowa. Więcej informacji na temat dojazdu w zakładce Arena Częstochowa.

Serdecznie zapraszamy na mecze w sezonie 2013! Bądźmy 8. zawodnikiem!