Enea Ekstraliga

Klub, Kontrakty

Marcel Kajzer: Włókniarz to w pełni profesjonalny klub

30 listopada 2011, 22:12, autor: Mateusz Makuch

Marcel Kajzer trafił do Częstochowy przed sezonem 2011. Minione rozgrywki dla rodowitego rawiczanina były ostatnimi w gronie juniorów. Mimo niskiego KSM-u Marcel liczy, iż znajdzie angaż u swojego dotychczasowego pracodawcy.

- Nadal bardzo chciałbym jeździć w Częstochowie. Myślę, że jeżeli będę dysponował takim sprzętem, jak podczas ostatnich meczów w Tarnowie, czy tych z Gnieznem, to śmiało stać mnie na robienie punktów w Ekstralidze. Zdaję sobie sprawę z tego, że mój KSM nie powala, ale jeżeli w Częstochowie zostanie zbudowany solidny skład i zostanie m.in. Grisza Łaguta, to jest szansa, że w składzie znajdzie się również miejsce dla mnie. A wiem, że możliwość pozostania Rosjanina we Włókniarzu jest, czego bym sobie i kibicom tego klubu życzył – oznajmił Marcel Kajzer.

Wychowanek Kolejarza Rawicz najwyraźniej bardzo upodobał sobie częstochowski klub. Świadczą o tym jego słowa. - Chciałem podkreślić, że wbrew temu, co się mówi i pisze, Włókniarz jest to w pełni profesjonalny klub. Zresztą zauważyłem, że zawodnicy na niego nie narzekają, bo naprawdę nie ma na co, a ta cała otoczka to wymysł mediów. Chciałbym też pochwalić kibiców. Na meczach stawiali się w ogromnej ilości, a jakość ich dopingu była pierwszorzędna. Nigdzie do tej pory nie spotkałem się z tak sympatyczną i żywiołowo reagującą publiką – stwierdził Kajzer.

Włókniarz Częstochowa nie spłacił wszystkich zobowiązań finansowych względem zawodników i nie może być pewny przyznania licencji na starty w Speedway Ekstralidze. - Oczywiście klub dotknął poślizg finansowy, ale tak jest praktycznie wszędzie. Do tej pory nie miałem okazji startować w Ekstralidze, ale tu reguły są jasne i zapisy respektowane. W przypadku Włókniarza, mam nadzieję, okres spłaty zostanie wydłużony. Zaległości względem mojej osoby zostały już uregulowane i dzięki temu po raz pierwszy zarobione pieniądze będę miał przed świętami Bożego Narodzenia. W I czy II lidze, gdzie dotąd jeździłem, zazwyczaj kończyło się to ugodami i wypłatą pieniędzy w marcu – komentuje Marcel.

- Jeżeli nie uda mi się zostać w Częstochowie, rozpatrzę każdą ofertę z każdej ligi i od każdego klubu. Mam plan na ten sezon – zakończył sympatyczny rawiczanin.

Tekst zrealizowano przy współpracy z portalem SportoweFakty.pl.

Sklep Kibica CKM Włókniarz S.A.
WZMOCNIJ SWÓJ KLUB Z ENEA
Reklama na oficjalnej stronie WWW - CKM Włókniarz S.A.

Kalendarz imprez

AEC v1.0.4

Przejdź do pełnej wersji kalendarza!

Enea Ekstraliga

Tabela

Drużyna M P +/-
1. GA Unia Tarnów 14 32 +240
2. Stal Gorzów 14 24 +102
3. SPAR Falubaz 14 20 +117
4. Fogo Unia Leszno 14 19 +35
5. Unibax Toruń 14 15 +136
6. Betard Sparta 14 10 -106
7. KantorOnline Viperprint   14 7 -147
8. Wybrzeże Gdańsk 14 4 -377

Liga Juniorów

  Drużyna M P
1. KantorOnline Viperprint 7 33,5
2. Fogo Unia Leszno 7 31
3. SPAR Falubaz 7 29
4. Unibax Toruń 7 23
5. GA Unia Tarnów 7 18
6. Stal Gorzów 7 16
7. Betard Sparta 7 13,5
8. Wybrzeże Gdańsk 7 4

Enea

Enea Ekstraliga

Enea

Patronat medialny Enea Ekstraligi

NC+

Obsługa informatyczna

Kompleksową obsługę informatyczną klubu CKM Włókniarz S.A. zapewnia Computer Center

Bezpieczeństwo na stadionie

Bezpieczeństwo na meczach CKM Włókniarz zapewnia Styx

© 2018 CKM Włókniarz S.A. Częstochowa.

Rafał Domagała - Projekty graficzne, strony WWW, identyfikacja wizualna