Enea Ekstraliga

Turnieje

Zengota i Jabłoński w finale IMP!

28 czerwca 2012, 23:50, autor: rafson

Grzegorz Zengota i Mirosław Jabłoński awansowali do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Obaj żużlowcy Dospel Włókniarza Częstochowa kapitalnie spisali się w czwartkowych zawodach półfinałowych. „Zengi” z dorobkiem 12 „oczek” triumfował bowiem na torze w Rawiczu, natomiast „Jabłuszko” na pilskim owalu wywalczył 9 punktów, co dało mu siódmą lokatę. O awans do finału IMP walczył też nasz młodzieżowiec, Artur Czaja. 18-latek w Pile zapisał na swoim koncie jednak tylko 6 punktów, a taki dorobek pozwolił mu na zajęcie dopiero jedenastego miejsca, niepremiowanego niestety przepustką do finałowej rozgrywki w Zielonej Górze.

Wyniki półfinału w Rawiczu:
1. Grzegorz Zengota (Dospel Włókniarz Częstochowa) – 12 (3,3,1,2,3)
2. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) – 12 (1,2,3,3,3)
3. Krzysztof Jabłoński (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 11 (3,2,2,1,3)
4. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) – 11 (3,2,1,3,2)
5. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 9 (0,3,2,3,1)
6. Damian Adamczak (Orzeł Łódź) – 9 (2,3,1,w,3)
7. Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów) – 9 (2,0,3,2,2)
8. Sławomir Musielak (Kolejarz Rawag Rawicz) – 9 (1,2,3,1,2)
———-
9. Robert Miśkowiak (Lubelski Węgiel KMŻ) – 6+3 (1,d,2,2,1)
———-
10. Adam Skórnicki (Lechma Start Gniezno) – 6+2 (0,1,3,0,2)
11. Piotr Dym (Kolejarz Rawag Rawicz) – 6+1 (2,1,0,3,0)
12. Ronnie Jamroży (ŻKS Ostrovia Ostrów) – 5 (0,3,0,2,0)
13. Michał Szczepaniak (Orzeł Łódź) – 5 (3,1,0,0,1)
14. Kamil Pulczyński (Unibax Toruń) – 4 (1,1,2,0,0)
15. Emil Pulczyński (Unibax Toruń) – 3 (2,0,0,1,0)
16. Łukasz Jankowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 3 (d,0,1,1,1)

Biegi z udziałem Grzegorza Zengoty:
3. (63,50) Zengota, Dym, Miśkowiak, Dudek
8. (62,94) Zengota, Kasprzak, K.Pulczyński, Okoniewski
10. (62,83) Musielak, Jabłoński, Zengota, E.Pulczyński
13. (63,09) Miedziński, Zengota, Jankowski, Adamczak (w)
19. (63,29) Zengota, Skórnicki, Szczepaniak, Jamroży

Wyniki półfinału w Pile:
1. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 13 (3,1,3,3,3)
2. Dawid Stachyra (Lubelski Węgiel KMŻ) – 12 (1,3,2,3,3)
3. Tomasz Chrzanowski (Lotos Wybrzeże Gdańsk) – 11 (2,3,3,3,0)
4. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz) – 11 (3,2,2,3,1)
5. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) – 9 (2,3,1,2,1)
6. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) – 9 (2,1,1,2,3)
7. Mirosław Jabłoński (Dospel Włókniarz Częstochowa) – 9 (1,3,1,2,2)
8. Maciej Janowski (Azoty Tauron Tarnów) – 8+3 (0,2,3,2,1)
———-
9. Robert Kościecha (Polonia Bydgoszcz) – 8+2 (2,2,1,1,2)
———-
10. Grzegorz Walasek (PGE Marma Rzeszów) – 8+d (1,1,3,1,2)
11. Artur Czaja (Dospel Włókniarz Częstochowa) – 6 (0,1,2,0,3)
12. Mariusz Staszewski (ŻKS Ostrovia Ostrów) – 5 (3,0,0,1,1)
13. Paweł Miesiąc (Lubelski Węgiel KMŻ) – 5 (0,0,2,1,2)
14. Janusz Kołodziej (Azoty Tauron Tarnów) – 3 (3,-,-,-,-)
15. Maciej Kuciapa (PGE Marma Rzeszów) – 3 (1,2,0,0,0)
16. Borys Miturski (Speedway Wanda Kraków) – 0 (0,0,0,0)
17. Jakub Jamróg (Azoty Tauron Tarnów) – 0 (0,d,-,-,-)

Biegi z udziałem Mirosława Jabłońskiego i Artura Czai:
1. (66,10) Buczkowski, Zmarzlik, Jabłoński, Miesiąc
4. (64,47) Protasiewicz, Jędrzejak, Walasek, Czaja
7. (65,28) Stachyra, Buczkowski, Czaja, Miturski
8. (66,00) Jabłoński, Kuciapa, Walasek, Staszewski
10. (65,37) Janowski, Czaja, Zmarzlik, Kuciapa
12. (65,03) Protasiewicz, Stachyra, Jabłoński
16. (66,13) Chrzanowski, Jabłoński, Kościecha, Czaja
17. (66,94) Czaja, Miesiąc, Staszewski
20. (65,85) Jędrzejak, Jabłoński, Janowski, Miturski

Wyniki za SportoweFakty.pl

Sklep Kibica CKM Włókniarz S.A.
WZMOCNIJ SWÓJ KLUB Z ENEA
Reklama na oficjalnej stronie WWW - CKM Włókniarz S.A.

Kalendarz imprez

AEC v1.0.4

Przejdź do pełnej wersji kalendarza!

Enea Ekstraliga

Tabela

Drużyna M P +/-
1. GA Unia Tarnów 14 32 +240
2. Stal Gorzów 14 24 +102
3. SPAR Falubaz 14 20 +117
4. Fogo Unia Leszno 14 19 +35
5. Unibax Toruń 14 15 +136
6. Betard Sparta 14 10 -106
7. KantorOnline Viperprint   14 7 -147
8. Wybrzeże Gdańsk 14 4 -377

Liga Juniorów

  Drużyna M P
1. KantorOnline Viperprint 7 33,5
2. Fogo Unia Leszno 7 31
3. SPAR Falubaz 7 29
4. Unibax Toruń 7 23
5. GA Unia Tarnów 7 18
6. Stal Gorzów 7 16
7. Betard Sparta 7 13,5
8. Wybrzeże Gdańsk 7 4

Enea

Enea Ekstraliga

Enea

Patronat medialny Enea Ekstraligi

NC+

Obsługa informatyczna

Kompleksową obsługę informatyczną klubu CKM Włókniarz S.A. zapewnia Computer Center

Bezpieczeństwo na stadionie

Bezpieczeństwo na meczach CKM Włókniarz zapewnia Styx

© 2018 CKM Włókniarz S.A. Częstochowa.

Rafał Domagała - Projekty graficzne, strony WWW, identyfikacja wizualna