Enea Ekstraliga

Enea Ekstraliga, Klub

Artur Czaja: Cieszę się z trzech biegów

31 lipca 2012, 21:13, autor: Mateusz Makuch

Artur Czaja przeciwko Lotosowi Wybrzeże Gdańsk zdobył 7 punktów i bonus. Tym samym przełamał swoją ostatnią kiepską passę. Młodzieżowiec Włókniarza był zadowolony ze swojego występu. Podobnie zresztą jak fani Lwów.

Na niedługo przed planowanym rozpoczęciem niedzielnego meczu w Częstochowie, nad stadionem Włókniarza przeszły dwie potężne ulewy. Nie przeszkodziły one jednak w rozegraniu spotkania. -Tor był dobrze przygotowany od samego początku. Później dwa razy mocno przylało i trochę go przemoczyło, ale tor nie rozwalał się, trzymał się w całości i nadawał się do ścigania – ocenił Artur Czaja. Obecny natomiast na konferencji prasowej Renat Gafurow również pozytywnie wypowiadał się na temat owalu, ale jednocześnie wspomniał o niewielkich koleinach. - Ten tor był na tyle równy, że te drobne koleiny były nieodczuwalne podczas jazdy – skomentował 18-latek Dospel Włókniarza Częstochowa.

Artur wystartował w czterech gonitwach. Łącznie wywalczył 7 „oczek” i bonus. Nie powiódł mu się jedynie bieg 15, w którym Czaja wziął udział zastępując swojego idola, Grigorija Łagutę. Swoją drogą rosyjski lider częstochowian po meczu nie czuł się najlepiej. Jest to wynikiem ostatnich upadków „Griszy”. - Bardzo cieszę się ze swoich pierwszych trzech biegów – mówił Czaja. - W ostatnim starcie chciałem przywieźć, co najmniej jeden punkt, ale niestety zepsułem start i straciłem dystans do pozostałych. Może minimalny stres przed występem w piętnastym biegu był, ale przede wszystkim cieszyłem się, że mogę wziąć w nim udział – dodał.

Bardzo dojrzałą jazdę „Józek” zaprezentował w swoim trzecim starcie. Wtedy to po kapitalnej akcji poradził sobie z parą gdańszczan dojeżdżając do mety za plecami swojego klubowego kolegi, Daniela Nermarka. - Na początku tego biegu zepsułem start i jechałem czwarty. Goniłem jednak rywali i zdecydowałem się zaatakować po szerokiej. Wyprzedziłem Gafurova i znalazłem dla siebie miejsce przy krawężniku. Wjechałem tam, delikatnie się wyniosłem no i minąłem też Zbyszka Sucheckiego – skromnie powiedział Artur, gdyż cały manewr wyglądał widowiskowo i nie powstydziłyby się go największe tuzy światowego speedwaya.

Włókniarz ostatecznie wygrał mecz w stosunku 61:29. Do zakończenia rundy zasadniczej Lwy mają do rozegrania jeszcze cztery spotkania. - Przed nami bardzo trudne mecze, ale myślę, że jeśli pojedziemy w nich tak, jak dzisiaj, to będziemy mieli powody do zadowolenia – zakończył junior biało-zielonych. Rywalami częstochowian będzie Stal Gorzów (wyjazd), Azoty Tauron Tarnów (dom), Polonia Bydgoszcz (wyjazd) oraz Unia Leszno (dom).

Sklep Kibica CKM Włókniarz S.A.
WZMOCNIJ SWÓJ KLUB Z ENEA
Reklama na oficjalnej stronie WWW - CKM Włókniarz S.A.

Kalendarz imprez

AEC v1.0.4

Przejdź do pełnej wersji kalendarza!

Enea Ekstraliga

Tabela

Drużyna M P +/-
1. GA Unia Tarnów 14 32 +240
2. Stal Gorzów 14 24 +102
3. SPAR Falubaz 14 20 +117
4. Fogo Unia Leszno 14 19 +35
5. Unibax Toruń 14 15 +136
6. Betard Sparta 14 10 -106
7. KantorOnline Viperprint   14 7 -147
8. Wybrzeże Gdańsk 14 4 -377

Liga Juniorów

  Drużyna M P
1. KantorOnline Viperprint 7 33,5
2. Fogo Unia Leszno 7 31
3. SPAR Falubaz 7 29
4. Unibax Toruń 7 23
5. GA Unia Tarnów 7 18
6. Stal Gorzów 7 16
7. Betard Sparta 7 13,5
8. Wybrzeże Gdańsk 7 4

Enea

Enea Ekstraliga

Enea

Patronat medialny Enea Ekstraligi

NC+

Obsługa informatyczna

Kompleksową obsługę informatyczną klubu CKM Włókniarz S.A. zapewnia Computer Center

Bezpieczeństwo na stadionie

Bezpieczeństwo na meczach CKM Włókniarz zapewnia Styx

© 2018 CKM Włókniarz S.A. Częstochowa.

Rafał Domagała - Projekty graficzne, strony WWW, identyfikacja wizualna