Enea Ekstraliga

Kibice, Klub

Rozpoczęto modernizację stadionu

25 października 2012, 15:15, autor: Mateusz Makuch

Spółka CKM Włókniarz stała się zarządcą obiektu żużlowego w Częstochowie od października. Władze klubu nie zamierzają próżnować i już postanowiono o rozpoczęciu prac remontowo-budowlanych. Modernizacji ulegnie m.in. park maszyn oraz teren okalający stadion, który co niedzielę gości towarową giełdę.

Przypomnijmy, że w przerwie zimowej przed sezonem 2006 przeprowadzono w Częstochowie kapitalny remont obiektu. Zamontowano na całych trybunach krzesełka oraz przede wszystkim oświetlenie. Później zbudowana została nowa wieża sędziowska, która swoim wyglądem budzi podziw. Nie udało się jednak doprowadzić planowanej modernizacji do końca. Rozgrzebany park maszyn, który miał przerodzić się w nowoczesne i komfortowe zaplecze dla zawodników i włodarzy klubu, straszył po dziś dzień.


Pierwotna wizualizacja gotowego parku maszyn stadionu w Częstochowie. Budowa nie została zrealizowana (fot. stadionckm.com)

W październiku bieżącego roku spółka CKM Włókniarz SA stała się nowym operatorem obiektu żużlowego. Przypomnijmy, że umowa zakłada, iż Włókniarz będzie zarządzał stadionem przez co najmniej 10 lat. Władze klubu mają planują poważne przedsięwzięcia na częstochowskiej arenie. Aby przybliżyć się do ich zrealizowania, zabrano się za remont wspomnianego parku maszyn. Ponadto trwa modernizacja terenu okalającego obiekt, na którym co niedzielę funkcjonuje towarowa giełda. - Staramy się o rundę Grand Prix. Nie udało nam się uzyskać praw do organizacji w roku 2013, ale może uda nam się to w 2014 roku, ewentualnie później. Najważniejsze, że cały czas ten temat w naszym klubie jest – mówi o powodach rozpoczęcia prac Łukasz Kowalski, wiceprezes Włókniarza.

- Modernizacja parku maszyn była konieczna. Niestety nie jest to miejsce, którym moglibyśmy się poszczycić. Wymaga on remontu, na który się zdecydowaliśmy. Na szczęście pogoda pozwala nam na przeprowadzenie pewnych prac jeszcze w tym roku. Nie znam wizualnego wyglądu parku maszyn, ponieważ co chwilę pojawiają się różne koncepcje. Na pewno będzie on spełniał międzynarodowe standardy – kontynuował Kowalski.

Łukasz Kowalski odniósł się również do terenów zajmowanych przez towarową giełdę. Zarządcy stadionu, spółka Włókniarza, chce, aby przyciągała ona klientów. Pomysłów na jej rozwój jest sporo. Najpierw postanowiono jednak poprawić warunki handlu. - Ogólnie cały teren stadionu będzie modernizowany. Plac, na którym funkcjonuje giełda towarowa będzie wyłożony kostką brukową, aby prowadzący działalność handlową, ale także aby klienci, mieli komfortowe warunki – informuje członek zarządu Włókniarza.

Prowadzona modernizacja zakłada również bardzo ważny punkt dotyczący stricte kibiców. Wszystko wskazuje na to, że na stadionie w Częstochowie już w sezonie 2013 pojawią się kołowrotki, które funkcjonują na m.in. najnowocześniejszych obiektach w Gorzowie i Toruniu. - Od roku 2014 obligatoryjnie na stadionie muszą być kołowrotki umiejscowione przy wejściu na obiekt. My doszliśmy do wniosku, że skoro już rozpoczęliśmy prace to kołowrotki zamontujemy wcześniej. Tym samym chcemy też przyzwyczajać naszych kibiców do tej nowości. Niestety w Częstochowie jest taki problem, że kibice przychodzą na mecz na przysłowiowe za pięć dwunasta. Wiadomo, że w przypadku pojawienia się kołowrotków wejście na trybuny będzie zajmować jeszcze więcej czasu – przekazał wiceprezes klubu z Częstochowy.

Sklep Kibica CKM Włókniarz S.A.
WZMOCNIJ SWÓJ KLUB Z ENEA
Reklama na oficjalnej stronie WWW - CKM Włókniarz S.A.

Kalendarz imprez

AEC v1.0.4

Przejdź do pełnej wersji kalendarza!

Enea Ekstraliga

Tabela

Drużyna M P +/-
1. GA Unia Tarnów 14 32 +240
2. Stal Gorzów 14 24 +102
3. SPAR Falubaz 14 20 +117
4. Fogo Unia Leszno 14 19 +35
5. Unibax Toruń 14 15 +136
6. Betard Sparta 14 10 -106
7. KantorOnline Viperprint   14 7 -147
8. Wybrzeże Gdańsk 14 4 -377

Liga Juniorów

  Drużyna M P
1. KantorOnline Viperprint 7 33,5
2. Fogo Unia Leszno 7 31
3. SPAR Falubaz 7 29
4. Unibax Toruń 7 23
5. GA Unia Tarnów 7 18
6. Stal Gorzów 7 16
7. Betard Sparta 7 13,5
8. Wybrzeże Gdańsk 7 4

Enea

Enea Ekstraliga

Enea

Patronat medialny Enea Ekstraligi

NC+

Obsługa informatyczna

Kompleksową obsługę informatyczną klubu CKM Włókniarz S.A. zapewnia Computer Center

Bezpieczeństwo na stadionie

Bezpieczeństwo na meczach CKM Włókniarz zapewnia Styx

© 2018 CKM Włókniarz S.A. Częstochowa.

Rafał Domagała - Projekty graficzne, strony WWW, identyfikacja wizualna