Enea Ekstraliga

Klub

Dospel CKM Włókniarz przed szeroką widownią telewizyjną!

27 czerwca 2013, 11:44, autor: Rafał Domagała

Najbliższe dni staną pod znakiem wielkich żużlowych emocji. W niedzielę 30 czerwca o godzinie 16:00 częstochowski Włókniarz zmierzy się w Gorzowie z tamtejszą Stalą, natomiast w poniedziałek 1 lipca o godzinie 18:00 „biało-zielonych” podejmie na własnym torze tarnowska Unia. Oba niezwykle istotne dla układu tabeli spotkania transmitowane będą na żywo w stacji nSport HD, a niedzielny pojedynek w Gorzowie również w stacji TVN Turbo HD.

Transmisje rozpoczną się 15 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia 1. biegu, a więc odpowiednio o 15:45 (Gorzów) oraz 17:45 (Tarnów). Według danych prezentowanych przez portal SportoweFakty.pl jedno spotkanie rozgrywek Enea Ekstraligi transmitowane przez stację nSport HD gromadzi przed odbiornikami średnio ponad 90 332 widzów, a poszczególne mecze nawet 178 000 widzów. Transmisje w stacji TVN Turbo HD poszerzają dostępność i przyciągają przed telewizory dodatkowo co najmniej 100 000 widzów.


Kilkunastotysięczna widownia zapełniająca SGP Arenę Częstochowa to jedynie niewielka część odbiorców żużlowych emocji zapewnianych przez zawodników Dospelu CKM Włókniarza Częstochowa.

Łącznie przez telewizorami spotkania Enea Ekstraligi 2013 śledziło w tym sezonie 1 716 301 widzów, co daje prezentowaną w najwyższej jakości obrazu i wymierną ekspozycję marek oraz produktów firm współpracujących z naszym klubem. Zasięg dodatkowo poszerzają materiały publicystyczne i związane z żużlem pozycje programowe prezentowane m.in. przez stacje nSport HD, TVN Turbo HD, TVN, TVN24, TVN Meteo, a także rozpowszechniane przez producentów sygnału relacje ze spotkań oraz wywiady publikowane w najpopularniejszych polskich serwisach informacyjnych, zarówno telewizyjnych, radiowych jak i internetowych.

Doskonałą promocję otrzymują również sponsorzy Dospelu Włókniarza wspierający naszych zawodników w rozgrywkach europejskich i światowych. Emil Sajfutdinow jest aktualnie liderem cyklu Grand Prix rozgrywanego w tym roku m.in. w Nowej Zelandii, Szwecji, Danii i we Włoszech, a razem z Grigorijem Łagutą wystąpili w niedawnych nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Par transmitowanych na żywo w tzw. „prime-time” (najwyższa oglądalność) w stacji Eurosport. Według szacunków transmisja była śledzona przez ponad 4 miliony widzów na całym świecie, a w Polsce w szczytowym momencie przez ponad 300 000 widzów. Ta oglądalność jest dobrym prognostykiem przed cyklem 4 turniejów o Indywidualne Mistrzostwo Europy, rozgrywanych w Polsce, Chorwacji i Rosji oraz transmitowanych na żywo również  przez stację Eurosport do 71 krajów na całym świecie (ponad 131 milionów gospodarstw domowych). Pewny miejsce w cyklu ma Emil Sajfutdinow, natomiast Grigorij Łaguta jest jednym z faworytów turnieju kwalifikacyjnego (Challenge).

gu-staf_img_9790
Emil Sajfutdinow w czasie Speedway Grand Prix z reklamą sponsora strategicznego Dospelu Włókniarza, firmy K.J.G. Company.

Najbliższy turniej cyklu Speedway Grand Prix odbędzie się 29 czerwca 2013 r. o godzinie 19:00 w Kopenhadze (Dania). Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia w jakości HD przeprowadzi na terenie naszego kraju stacja CANAL+ SPORT HD. Oprócz Emila Sajfutdinowa w zawodach tych wystąpi z „dziką kartą” kolejny zawodnik Dospelu CKM Włókniarza Częstochowa, Michael Jepsen Jensen.

Wspomnieć należy również o zaplanowanym na 13 lipca 2013 r. na godzinę 19:00 półfinale Drużynowego Pucharu Świata na żużlu (2013 Monster Energy FIM Speedway World Cup – Event 1), który rozegrany będzie na SGP Arenie Częstochowa. Oprócz „biało-czerwonych” wystąpią w nim reprezentacje Australii, Łotwy i Rosji. Transmisja na żywo z tych zawodów przeprowadzona będzie na kanałach analogicznych do transmisji turniejów Grand Prix, a więc oprócz „paczki” kanałów CANAL+ również m.in. w brytyjskim Eurosporcie, a dla widzów z całego świata (obszary bez licencji na wyłączoność) na stronie www.speedwaygp.com.

Sklep Kibica CKM Włókniarz S.A.
WZMOCNIJ SWÓJ KLUB Z ENEA
Reklama na oficjalnej stronie WWW - CKM Włókniarz S.A.

Kalendarz imprez

AEC v1.0.4

Przejdź do pełnej wersji kalendarza!

Enea Ekstraliga

Tabela

Drużyna M P +/-
1. GA Unia Tarnów 14 32 +240
2. Stal Gorzów 14 24 +102
3. SPAR Falubaz 14 20 +117
4. Fogo Unia Leszno 14 19 +35
5. Unibax Toruń 14 15 +136
6. Betard Sparta 14 10 -106
7. KantorOnline Viperprint   14 7 -147
8. Wybrzeże Gdańsk 14 4 -377

Liga Juniorów

  Drużyna M P
1. KantorOnline Viperprint 7 33,5
2. Fogo Unia Leszno 7 31
3. SPAR Falubaz 7 29
4. Unibax Toruń 7 23
5. GA Unia Tarnów 7 18
6. Stal Gorzów 7 16
7. Betard Sparta 7 13,5
8. Wybrzeże Gdańsk 7 4

Enea

Enea Ekstraliga

Enea

Patronat medialny Enea Ekstraligi

NC+

Obsługa informatyczna

Kompleksową obsługę informatyczną klubu CKM Włókniarz S.A. zapewnia Computer Center

Bezpieczeństwo na stadionie

Bezpieczeństwo na meczach CKM Włókniarz zapewnia Styx

© 2019 CKM Włókniarz S.A. Częstochowa.

Rafał Domagała - Projekty graficzne, strony WWW, identyfikacja wizualna