Enea Ekstraliga

Kadra

Seniorzy

Grigorij Łaguta (K)

G.LagutaData urodzenia: 09.04.1984
Miejsce urodzenia: Bolszoj Kamień, Rosja
Miejsce zamieszkania: Daugavpils, Łotwa
Status kontraktowy: kontrakt z CKM Włókniarz S.A. (do 30.11.2014)
Stan cywilny: Żonaty
Rodzina: żona Oksana, syn Greg
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby: Motocross
Ulubiona potrawa: Kurczak, spaghetti
Ulubiony napój: Sok
Ulubiony tor: Daugavpils, Częstochowa, Władywostok
Sportowy bohater: Tony Rickardsson
Tuner: Sergiej Mikułows
Mechanicy: Edward Golonko, Jewgieni Pietuhovs
Menadżer: Putte Vanchler
Motocykle: GM
Strona internetowa: GrigirijLaguta.com

Grigorij Łaguta kibicom w Częstochowie zanim trafił do Włókniarza znany był z zadziorności i ambicji, jaką prezentował na torze głównie podczas zawodów Grand Prix czy Drużynowego Pucharu Świata. Przez niektórych zapamiętany również jako niesławny bohater starcia z Nicki Pedersenem w 2009 roku, ówczesnym zawodnikiem Lwów, w wyniku którego Duńczyk doznał nieprzyjemnej kontuzji. Przed rozgrywkami w roku 2011 sympatyczny Grisza opuścił Lokomotoiv Daugavpils i wraz z młodszym bratem postanowił rozwijać swój żużlowy potencjał na ekstraligowych torach w barwach biało-zielonych. Od początku stał się gwiazdą i liderem drużyny. Ponadto swoją uporczywością na torze oraz skromnością i szczerością poza nim zaskarbił sobie serca rzeszy fanów Lwów. Obecnie nie wyobrażają oni sobie drużyny Włókniarza bez Grigorija.

Najlepsze żużlowe wspomnienie: Trzykrotne Indywidualne Mistrzostwo Łotwy
Krótko o sobie: Chcę jeździć w Grand Prix i być najlepszy

Michael Jepsen Jensen

M. Jepsen JensenData urodzenia: 18.02.1992
Miejsce urodzenia: Grindsted Sygehus, Dania
Miejsce zamieszkania: Grindsted, Dania
Status kontraktowy: kontrakt z CKM Włókniarz S.A. (do 31.10.2016)
Stan cywilny: Kawaler
Rodzina: Tata Jan, mama Mette, brat Morthen, siostra Jane
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby: trochę MX (motocross), spotkania z przyjaciółmi i rodziną
Ulubiona potrawa: brak
Ulubiony napój: brak
Ulubiony tor: Tak naprawdę nie mam ulubionego toru
Sportowy bohater: Nie mam jednego, ale najlepszymi żużlowcami w przeszłości byli Hans Nielsen i Tony Rickardsson.
Tuner:
Mechanicy: Michał Wieczorkiewicz, Krzysztof Stempel
Menadżer: Jan Jensen
Motocykle: Silniki GM, ramy Jawy
Strona internetowa: Liglad Racing

Michael Jepsen Jensen uważany jest za jeden z największych talentów, jaki w ostatnim czasie pojawił się na żużlowych salonach. Pozytywne oceny zdolności Duńczyka potwierdzają jego dotychczasowe osiągnięcia. Mimo raptem skończonych 20. lat, Michael zdobył już wicemistrzostwo Europy juniorów, wygrał Grand Prix Nordyckie na torze w Vojens, wraz z reprezentacją Danii wywalczył Drużynowy Puchar Świata oraz został Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów po siedmiu pasjonujących turniejach. W lidze polskiej zadebiutował w roku 2010 w barwach Unibaksu Toruń. Dla ekipy z grodu Kopernika występował również sezon później. Następnie przeniósł się do gorzowskiej Stali, z którą wywalczył wicemistrzostwo Polski, a sam spisywał się wyśmienicie. Sezon zakończył ze średnią biegową 1,927. Marzy o awansie do cyklu Grand Prix.

Najlepsze żużlowe wspomnienie: Finał DPŚ w 2012 roku oraz zwycięstwo w Grand Prix Nordyckim w Vojens.
Krótko o sobie: Mam 20 lat. Kiedy miałem siedem lat, zacząłem startować na mini żużlu. Posiadałem motocykl PW Yamaha o pojemności 50 cm3. Wygrałem wszystko, co tylko mogłem w tej klasie wygrać. Później startowałem na 80-tkach. Czterokrotnie zdobyłem tytuł mistrza Europy, przez pięć lat byłem czołowym zawodnikiem na mini żużlu w Danii i kapitanem reprezentacji. Od 2009 roku startuję w klasycznym żużlu.

Peter Kildemand

P.KildemandData urodzenia: 01.09.1989
Miejsce urodzenia: Odense, Dania
Miejsce zamieszkania: Odense, Dania
Status kontraktowy: kontrakt z CKM Włókniarz S.A. (do 31.10.2014)
Stan cywilny:
Rodzina: Bracia Henrik i Jesper, Mama Joan i Tata Hans
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby: Sporty motocyklowe
Ulubiona potrawa:
Ulubiony napój:
Ulubiony tor:
Sportowy bohater:
Tuner: Flemming Gravesen
Mechanicy:
Menadżer:
Motocykle: GM
Strona internetowa: Peter Kildemand Official Website

Kildemand do polskiej ligi trafił w 2007 roku, jako kompletnie anonimowy zawodnik. Wystartował w jednym meczu ligowym Kolejarza Opole, lecz szału nie zrobił – w dwóch biegach wywalczył zaledwie jeden punkt. Pod koniec sezonu wystąpił w turnieju „Mistrz Świata Jerzy Szczakiel Zaprasza”, a jego występ był na tyle udany, że włodarze opolskiego Kolejarza zdecydowali się przedłużyć z nim kontrakt o kolejny sezon. W przedsezonowych sparingach, ponownie, prezentował się bardzo dobrze. Niestety, mimo częstych zaproszeń, wystąpił zaledwie w dwóch meczach Kolejarza, w których wywalczył 7 oczek z bonusem.

Po dwóch latach na Opolszczyźnie, zdecydował się na zmianę przynależności klubowej. Wylądował w innym drugoligowym klubie – Speedway Polonii Piła. Także i w pilskim zespole zbyt wiele nie pojeździł. Jedno spotkanie i zaledwie jeden punkt. Przez kolejne dwa lata odpuścił starty w naszym kraju. Przed ubiegłym sezonem znalazł miejsce w składzie Orła Łódź, w którym wystąpił sześciokrotnie. 49 punktów z bonusem nie do końca przekonywało trenera Ślączkę, by dać mu drugą szansę. Ostatecznie zdecydowano się na ten krok i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Kildemand wystrzelił z formą niesamowicie. Średnia 2,271 sprawiła, że był jednym z dwóch najskuteczniejszych zawodników Drużynowych Mistrzostw I Ligi.

Nieudane początki z polskimi klubami nie przeszkadzały Duńczykowi w osiąganiu sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych. Zajął m.in. trzecie miejsce w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Danii, co uznano za sporą niespodziankę. Zaskoczył także w półfinale Mistrzostw Europy Juniorów, gdzie na torze w Fjelsted wywalczył trzynaście punktów. Występ w finale jednak tragiczny, zaledwie jeden punkt. Był członkiem kadry narodowej w finale Mistrzostw Świata Juniorów. Zdobył jedno „oczko” i przyczynił się do porażki Duńczyków z Polakami.

Brązowy medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Danii (2008). Dwukrotny medalista drużynowych mistrzostw świata juniorów: złoty (Rye House 2010) oraz srebrny (Holsted 2008). Finalista indywidualnych mistrzostw Europy juniorów (Stralsund 2008 – XVI miejsce). Brązowy medalista mistrzostw Europy par (Równe 2012). Uczestnik (jako zawodnik z „dziką kartą”) turnieju o Grand Prix Danii 2012 (XVII miejsce).

Najlepsze żużlowe wspomnienie:
Krótko o sobie: -

Grzegorz Walasek

G.WalasekData urodzenia: 29.08.1976
Miejsce urodzenia: Krosno Odrzańskie, Polska
Miejsce zamieszkania: Zielona Góra, Polska
Status kontraktowy: kontrakt z CKM Włókniarz S.A.
Stan cywilny: żonaty
Rodzina: dwie córki
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby: Wędkarstwo
Ulubiona potrawa:
Ulubiony napój:
Ulubiony tor:
Sportowy bohater:
Tuner:
Mechanicy:
Menadżer:
Motocykle:
Strona internetowa:

Najlepsze żużlowe wspomnienie: Mistrzostwo Polski w 2004 roku na torze w Częstochowie
Krótko o sobie: -

Rune Holta

R.HoltaData urodzenia: 29.08.1973
Miejsce urodzenia: Randaberg, Norwegia
Miejsce zamieszkania: Stavanger, Norwegia
Status kontraktowy: kontrakt z CKM Włókniarz S.A. (do 31.10.2016)
Stan cywilny:
Rodzina:
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby: Narciarstwo, trening
Ulubiona potrawa: Kuchnia meksykańska
Ulubiony napój: Woda niegazowana
Ulubiony tor: Częstochowa, Vetlanda
Sportowy bohater: Nie mam
Tuner: Nichler
Mechanicy: Krystian
Menadżer: Sveinung
Motocykle: Silniki GM, ramy Jawy
Strona internetowa:

W sezonie 2013 Rune Holta będzie najstarszym zawodnikiem w kadrze częstochowskiego Włókniarza. Rysiek, który w ciągu swojej długoletniej kariery zebrał spory bagaż doświadczeń, ma być solidnym punktem Lwów. Fani Włókniarza znają go doskonale, wszak w barwach biało-zielonych Holta spędził dotychczas 7 sezonów. Razem z ekipą Lwów świętował medale Drużynowych Mistrzostw Polski. W roku 2003 był liderem zespołu, który wywalczył krążek z najcenniejszego kruszcu. Jak przyznaje sam Rune, ten tytuł utkwił mu w pamięci na długo i po dziś dzień jego zdobycie jest dla niego jednym z najlepszych żużlowych wspomnień. Indywidualnie Holta to dwukrotny mistrz Polski, triumfator pojedynczych rund Grand Prix i wreszcie czwarty jeździec globu z roku 2010. Zawsze startując w barwach Włókniarza osiągał bardzo dobre wyniki. Czy forma Holty wróci wraz z jego powrotem do Częstochowy?

Najlepsze żużlowe wspomnienie: Złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski z Włókniarzem w 2003, zwycięstwa w rundach Grand Prix – w Goeteborgu i Malilli
Krótko o sobie: Jestem bardzo aktywną i pozytywną osobą. Mam mnóstwo energii. Zawsze muszę coś robić!

Rafał Szombierski

Data urodzenia: 12.03.1982
Miejsce urodzenia: Pyskowice, Polska
Miejsce zamieszkania: Rybnik, Polska
Status kontraktowy: kontrakt z CKM Włókniarz S.A. (do 30.11.2014) – wypożyczony do ROW Rybnik
Stan cywilny: Żonaty
Rodzina: żona Monika, córka Natalka
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby: Sen
Ulubiona potrawa: Wodzionka
Ulubiony napój: Piwo
Ulubiony tor: Częstochowa
Sportowy bohater:
Tuner: Rysio Małecki
Mechanicy: zastanawiam się
Menadżer:
Motocykle: 3 GM-y
Strona internetowa:

Rafał Szombierski rozpoczynał swoją przygodę z żużlem w Rybniku. Od najmłodszych lat wykazywał ponadprzeciętne umiejętności, co zaowocowało m.in. zdobyciem przez niego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w 2003 roku. Po pewnym czasie życie sprawiło jednak, że Szumina, który niewątpliwie jest nietuzinkową postacią zarówno na torze, jak i poza nim, zdecydował się zakończyć karierę. Na tor powrócił w roku 2010 w barwach częstochowskich Lwów i było to prawdziwe „wejście smoka”. Sezon 2011 w wykonaniu Rafała był mniej udany, lecz pozostał on w składzie Włókniarza z nadziejami, że uda mu się powrócić do dobrej formy, do której przyzwyczaił kibiców w Częstochowie podczas swojego dziewiczego sezonu z lwem na piersi.

Najlepsze żużlowe wspomnienie: Medal IMŚJ zdobyty w 2003 roku na torze w Kumli
Krótko o sobie: Pogodny, wesoły, pozytywnie porąbany, lubiący wygrywać, dzięki czemu mogę machać na prostej ręką do kibiców.

Mirosław Jabłoński

M.JablonskiData urodzenia: 14.02.1985
Miejsce urodzenia: Gniezno, Polska
Miejsce zamieszkania: Gniezno, Polska
Status kontraktowy: kontrakt z CKM Włókniarz S.A. (do 31.10.2014)
Stan cywilny: Żonaty
Rodzina: żona Sylwia, córka Natasza, syn Mateusz
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby: Hokej na lodzie, motocross, narciarstwo, akwarystyka
Ulubiona potrawa: Stek wołowy
Ulubiony napój: Fanta ze Spritem :)
Ulubiony tor: Mariestad (Szwecja)
Sportowy bohater: Wayne Gretzky, Greg Hancock
Tuner: Jabger
Mechanicy: „Majsterek” i „Oczko”
Menadżer: Sam sobą zarządzam
Motocykle: 4 GM-y
Strona internetowa: Oficjalna strona Mirosława Jabłońskiego

Mirosław Jabłoński swoją przygodę z żużlem rozpoczynał w Gnieźnie, gdzie spędził większość kariery. Sympatyczny „Jabol” pokazał swoją błyskotliwość i talent podczas dramatycznych baraży częstochowskiego Włókniarza ze Startem Gniezno w roku 2011. Mirek był liderem swojej ówczesnej drużyny. Jego świetny występ zaowocował angażem do naszego zespołu, w którym gnieźnianin czuje się znakomicie. Jeszcze przed startem rozgrywek Mirek mocno chwalił częstochowski klub i z ogromną ambicją oraz zaangażowaniem przygotowuje się do każdego występu. Przebojowy z dynamiczną sylwetką na motocyklu zawsze znajdzie chwilę na szczerą rozmowę lub wspólną fotografię.

Najlepsze żużlowe wspomnienie: Pierwszy wygrany bieg w lidze w 2001 roku
Krótko o sobie: Żyję po to żeby poprzez ciężką pracę móc realizować swoje marzenia!

Borys Miturski

Juniorzy

Artur Czaja

A.CzajaData urodzenia: 23.01.1994
Miejsce urodzenia: Tarnowskie Góry, Polska
Miejsce zamieszkania: Psary Śląskie, Polska
Status kontraktowy:
Stan cywilny: dziewczyna Dorota
Rodzina: Mama Beata, tata Damian
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby: Motocross
Ulubiona potrawa: Kotlet schabowy
Ulubiony napój: Nestea
Ulubiony tor: Częstochowa, Tarnów, Kraków, Opole
Sportowy bohater: Grigorij Łaguta
Tuner: Dobry!
Mechanicy: Radosław Niglus, Wojciech Kabus, Rafał Osumek
Menadżer:
Motocykle: GM
Strona internetowa:

Bez wątpienia perełka częstochowskiego speedway’a. Do startów na żużlowym owalu Artura Czaję przekonał Krzysztof Zarzecki. Początkowo „Józek” swoją sportową karierę wiązał z motocrossem. Stanowczo zmienił zdanie, gdy zasmakował żużla. Ma duże oparcie w swoim tacie i byłym zawodniku Włókniarza Rafale Osumku. Licencję żużlowca uzyskał w 2010 roku, jako szesnastolatek. Na jego ligowy debiut z niecierpliwością oczekiwali znawcy tematu, którzy talent Czai dostrzegli na treningach. Sezon 2011 potwierdził, że w Arturze drzemią spore zadatki na solidnego żużlowca. Mimo młodego wieku bardzo profesjonalnie podchodzi do wykonywanego zawodu, ambitny i pracowity. Prywatnie skromny i sympatyczny nastolatek.

Najlepsze żużlowe wspomnienie: Wygrana na lodzie w Toruniu i każde inne zwycięstwo
Krótko o sobie: Lubię się bawić żużlem i wygrywać!

Rafał Malczewski

R.MalczewskiData urodzenia: 27.02.1994
Miejsce urodzenia: Częstochowa, Polska
Miejsce zamieszkania: Częstochowa, Polska
Status kontraktowy:
Stan cywilny: Zajęty
Rodzina: Mama, tata, brat
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby: Żużel, Motocross
Ulubiona potrawa: Schabowy mojej mamy
Ulubiony napój: Frugo
Ulubiony tor: Częstochowa, Polska
Sportowy bohater: Greg Hancock
Tuner:
Mechanicy: Tata, Damian Romańczuk
Menadżer:
Motocykle: GM
Strona internetowa: Malczewski Racing

„Komar”, jak zwykli wołać na Rafała jego przyjaciele i znajomi, to młody, utalentowany, mocno oddany biało-zielonym barwom wychowanek Włókniarza Częstochowa. Swoją przygodę ze speedwayem rozpoczynał przy ul. Brzegowej, jako zawodnik mini żużlowej sekcji UŚKS Speedway Częstochowa. Już wtedy wykazywał się smykałką i zapałem do czarnego sportu. Póki co na dużym torze nie miał okazji zadebiutować w lidze w barwach swojego macierzystego klubu. Jak na razie otrzymuje szanse w zawodach młodzieżowych, w których wiedzie mu się w przysłowiową kratkę. Jego postać jest jednak godna uwagi i zapamiętania, bo znając ambicje Rafała, żużlowy świat dopiero o nim usłyszy.

Najlepsze żużlowe wspomnienie: Nominacja do kadry Polski na mini żużlu
Krótko o sobie: -

Hubert Łęgowik

H.LegowikData urodzenia: 21.05.1995
Miejsce urodzenia: Częstochowa, Polska
Miejsce zamieszkania: Rędziny k. Częstochowy, Polska
Status kontraktowy:
Stan cywilny: W związku
Rodzina: Tata, mama, brat
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby: Motocross, BMX, piłka nożna
Ulubiona potrawa: Spaghetti
Ulubiony napój: Red Bull
Ulubiony tor: Częstochowa, Piła
Sportowy bohater: Emil Sajfutdinow
Tuner:
Mechanicy: Wujek, tata, Damian Romańczuk
Menadżer:
Motocykle: GM
Strona internetowa:

Hubert Łęgowik stawia dopiero pierwsze kroki w dorosłym żużlu. W roku 2011 został wypożyczony do drugoligowego zespołu z Ostrowa i to wydarzenie było dla niego na pewno sporym doświadczeniem oraz okazją do zapoznania się z nowymi torami. Hubert skrupulatnie uczęszcza na wszystkie treningi, w które wkłada sporo zaangażowania, bacznie obserwuje starszych od siebie kolegów i z uwagą wysłuchuje od nich porad. Ponadto uśmiechnięty i wesoły nastolatek.

Najlepsze żużlowe wspomnienie: 7 punktów podczas pierwszych zawodów w życiu zdobyte w Opolu
Krótko o sobie: Zawsze idę z szerokim uśmiechem przez życie :)

Oskar Polis

O.PolisData urodzenia: 15.09.1996
Miejsce urodzenia: Blachownia, Polska
Miejsce zamieszkania: Blachownia, Polska
Status kontraktowy:
Stan cywilny: Kawaler
Rodzina: Mama Magda, tata Sebastian, siostra Oliwia
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby: Motocross, Snowboard
Ulubiona potrawa:
Ulubiony napój: Nestea
Ulubiony tor: Częstochowa, Rzeszów
Sportowy bohater:
Tuner:
Mechanicy:
Menadżer:
Motocykle: GM-y
Strona internetowa:

Najlepsze żużlowe wspomnienie:
Krótko o sobie: -

Maksym Drabik

M.DrabikData urodzenia: 22.02.1998
Miejsce urodzenia: Częstochowa, Polska
Miejsce zamieszkania: Częstochowa, Polska
Status kontraktowy:
Stan cywilny:
Rodzina:
Kluby 2014: CKM Włókniarz Częstochowa (Polska)
Hobby:
Ulubiona potrawa:
Ulubiony napój:
Ulubiony tor:
Sportowy bohater:
Tuner:
Mechanicy:
Menadżer:
Motocykle:
Strona internetowa:

Najlepsze żużlowe wspomnienie:
Krótko o sobie: -

Sklep Kibica CKM Włókniarz S.A.
WZMOCNIJ SWÓJ KLUB Z ENEA
Reklama na oficjalnej stronie WWW - CKM Włókniarz S.A.

Kalendarz imprez

AEC v1.0.4

Przejdź do pełnej wersji kalendarza!

Enea Ekstraliga

Tabela

Drużyna M P +/-
1. GA Unia Tarnów 14 32 +240
2. Stal Gorzów 14 24 +102
3. SPAR Falubaz 14 20 +117
4. Fogo Unia Leszno 14 19 +35
5. Unibax Toruń 14 15 +136
6. Betard Sparta 14 10 -106
7. KantorOnline Viperprint   14 7 -147
8. Wybrzeże Gdańsk 14 4 -377

Liga Juniorów

  Drużyna M P
1. KantorOnline Viperprint 7 33,5
2. Fogo Unia Leszno 7 31
3. SPAR Falubaz 7 29
4. Unibax Toruń 7 23
5. GA Unia Tarnów 7 18
6. Stal Gorzów 7 16
7. Betard Sparta 7 13,5
8. Wybrzeże Gdańsk 7 4

Enea

Enea Ekstraliga

Enea

Patronat medialny Enea Ekstraligi

NC+

Obsługa informatyczna

Kompleksową obsługę informatyczną klubu CKM Włókniarz S.A. zapewnia Computer Center

Bezpieczeństwo na stadionie

Bezpieczeństwo na meczach CKM Włókniarz zapewnia Styx

© 2019 CKM Włókniarz S.A. Częstochowa.

Rafał Domagała - Projekty graficzne, strony WWW, identyfikacja wizualna